| Product number: | L12-4012470M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA4012S470MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4012(4.0*4.0mm) |
| Value : | 47uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.37A |
| DC Resistance : | 0.35A |
| Description: | Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),47uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-10

SWPA3015S6R8MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),6.8uH,±20%,lsat:0.85A ,lrms:0.85A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020SR33NT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),330nH,±30%,lsat:7.5A ,lrms:3.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S150MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:1.65A ,lrms:1.11A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S270MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),27uH,±20%,lsat:0.5A ,lrms:0.45A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S6R8MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:0.85A ,lrms:0.84A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S120MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),12uH,±20%,lsat:1.7A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S3R3NT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),3.3uH,±30%,lsat:2.4A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S5R1NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),5.1uH,±30%,lsat:1.55A ,lrms:0.95A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S120MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),12uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.73A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S3R6MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),3.6uH,±20%,lsat:1.28A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S150MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:0.56A ,lrms:0.64A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S8R2MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),8.2uH,±20%,lsat:2.1A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5040S331MT
Wire Wound Chip Inductors ,5040(5.0*5.0mm) ,330uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.043865 More

MPH201610S1R0NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),1uH,±30%,lsat:1A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4030SR68NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),680nH,±30%,lsat:6.8A ,lrms:4.56A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S1R0NT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),1uH,±30%,lsat:4.78A ,lrms:2.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S470MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),47uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252010SR56NT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.0mm),560nH,±30%,lsat:2.9A ,lrms:2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S220MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),22uH,±20%,lsat:0.46A ,lrms:0.49A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S910MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),91uH,±20%,lsat:0.65A ,lrms:0.46A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in