| Product number: | L12-4018-1R0N3A20SSH |
| Manufacturer Product Number: | SPH4018H1R0NT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SPH |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4018(4.0*4.0mm) |
| Value : | 1uH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 4.8A |
| DC Resistance : | 3.7A |
| Description: | Power Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,3.2A ,Chip SMD ,SUNLORD-SPH |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SPH |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SL_SPH.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-13
Quantity
Unit Price
5
$0.198000
20
$0.167538
100
$0.137077
500
$0.091384
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SPH4018H2R2MT
Power Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,3.4A ,Chip SMD
$0.048738 More

SWPA3015SR50NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),500nH,±30%,lsat:3.9A ,lrms:2.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S820MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),82uH,±20%,lsat:0.5A ,lrms:0.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S330MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),33uH,±20%,lsat:0.29A ,lrms:0.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S3R3MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),3.3uH,±20%,lsat:3.3A ,lrms:2.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S100MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),10uH,±20%,lsat:0.72A ,lrms:0.77A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201210SR56MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),560nH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3010S120MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),12uH,±20%,lsat:0.43A ,lrms:0.52A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201610S1R0NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),1uH,±30%,lsat:1A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3012SR22NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),220nH,±30%,lsat:5.3A ,lrms:3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SPH4018H4R7MT
Power Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.7A ,- ,0.084R ,Chip SMD
$0.045436 More

SWPA4020S4R7MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),4.7uH,±20%,lsat:2.35A ,lrms:1.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S100MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),10uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.58A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S3R3NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),3.3uH,±30%,lsat:1.72A ,lrms:1.12A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S5R1NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),5.1uH,±30%,lsat:1.55A ,lrms:0.95A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S1R0MT
Power Inductors ,0603(1.6*0.8mm) ,1uH ,±20% ,1A ,- ,0.25R ,Chip SMD
$0.000000 More

SWPA4012S5R6NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),5.6uH,±30%,lsat:1A ,lrms:1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S100MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),10uH,±20%,lsat:0.6A ,lrms:0.83A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.025885 More

SWPA3010S270MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),27uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S1R8NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),1.8uH,±30%,lsat:1.3A ,lrms:1.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in