| Product number: | L12-4018101M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA4018S101MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4018(4.0*4.0mm) |
| Value : | 100uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.25A |
| DC Resistance : | 0.4A |
| Description: | Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),100uH,±20%,lsat:0.4A ,lrms:0.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-01

SWPA4012S220MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),22uH,±20%,lsat:0.46A ,lrms:0.49A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S150MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),15uH,±20%,lsat:0.66A ,lrms:0.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201205SR54NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),540nH,±30%,lsat:0.95A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4012S3R6NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),3.6uH,±30%,lsat:1.2A ,lrms:1.12A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S1R5MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),1.5uH,±20%,lsat:2.24A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S680MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),68uH,±20%,lsat:0.28A ,lrms:0.23A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

WPN252010HR47MT
Power Inductors ,2520(2.5*2.0mm) ,470nH ,±20% ,3.2A ,Chip SMD ,SUNLORD-WPN
$0.025588 More

SWPA4012S470MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),47uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S120MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),12uH,±20%,lsat:0.78A ,lrms:0.51A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S100MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),10uH,±20%,lsat:0.72A ,lrms:0.77A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA6045S681MT
Wire Wound Chip Inductors ,6045(6.0*6.0mm) ,680uH ,330mA ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.042646 More

SWPA3012S560MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),56uH,±20%,lsat:0.26A ,lrms:0.28A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S1R2NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),1.2uH,±30%,lsat:1.25A ,lrms:1.45A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S4R7MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),4.7uH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S1R5NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),1.5uH,±30%,lsat:4.84A ,lrms:3.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S4R3NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),4.3uH,±30%,lsat:1.58A ,lrms:1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201210S2R7NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),2.7uH,±30%,lsat:0.35A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3010S560MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0mm),56uH,±20%,lsat:0.21A ,lrms:0.24A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S1R8NT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),1.8uH,±30%,lsat:3A ,lrms:2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S820MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),82uH,±20%,lsat:0.66A ,lrms:0.47A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in