| Product number: | L12-4020270M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA4020S270MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4020(4.0*4.0mm) |
| Value : | 27uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.5A |
| DC Resistance : | 1.02A |
| Description: | Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),27uH,±20%,lsat:1.02A ,lrms:0.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-01

SWPA4010S220MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),22uH,±20%,lsat:0.45A ,lrms:0.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

WPN201610H4R7MT
Power Inductors ,201610 ,4.7uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-WPN
$0.026075 More

SWPA4030S510MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),51uH,±20%,lsat:0.9A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH252010S1R8NT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),1.8uH,±30%,lsat:0.7A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4012S5R1NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),5.1uH,±30%,lsat:1.55A ,lrms:0.95A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201205SR54NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),540nH,±30%,lsat:0.95A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH252010S1R5NT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),1.5uH,±30%,lsat:1A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA5020S1R5NT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),1.5uH,±30%,lsat:4.1A ,lrms:3.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

WPN252010HR24MT
Power Inductors ,2520(2.5*2.0mm) ,240nH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-WPN
$0.024233 More

SWPA4010S6R8MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:0.8A ,lrms:1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201206SR22MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),220nH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH201610S1R0NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),1uH,±30%,lsat:1A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH160809S1R8MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),1.8uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.8A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3012SR82NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),820nH,±30%,lsat:2.05A ,lrms:2.47A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S1R2NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),1.2uH,±30%,lsat:2.22A ,lrms:2.01A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S1R5NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),1.5uH,±30%,lsat:1.27A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S1R0NT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),1uH,±30%,lsat:4.4A ,lrms:2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S100MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),10uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.58A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S100MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),10uH,±20%,lsat:0.62A ,lrms:0.75A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S150MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:1.35A ,lrms:0.77A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in