| Product number: | L12-60454R7M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA6045S4R7MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 6045(6.0*6.0mm) |
| Value : | 4.7uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 3.3A |
| DC Resistance : | 4.97A |
| Description: | Power Inductors,6045(6.0*6.0mm),4.7uH,±20%,lsat:4.97A ,lrms:3.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

MPH201610S2R2NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),2.2uH,±30%,lsat:0.42A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH252010SR47NT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),470nH,±30%,lsat:1.3A ,lrms:1.8A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA5020S121MT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),120uH,±20%,lsat:0.42A ,lrms:0.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S1R5NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),1.5uH,±30%,lsat:2.1A ,lrms:1.46A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S1R2NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),1.2uH,±30%,lsat:5.8A ,lrms:3.82A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S510MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),51uH,±20%,lsat:0.7A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S3R6MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),3.6uH,±20%,lsat:1.46A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S6R8MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:2.75A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201612S6R8MT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),6.8uH,±20%,lsat:0.18A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3015S330MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),33uH,±20%,lsat:0.44A ,lrms:0.43A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S3R3MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),3.3uH,±20%,lsat:0.125A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH201205SR54MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),540nH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH252010SR47MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),470nH,±20%,lsat:1.3A ,lrms:1.8A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3012S390MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),39uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S470MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),47uH,±20%,lsat:0.74A ,lrms:0.44A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SPH4018H4R7MT
Power Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.7A ,- ,0.084R ,Chip SMD
$0.045436 More

WPN4020H2R2MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,4.3A ,Chip SMD ,-
$0.053422 More

SWPA3015S6R8MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),6.8uH,±20%,lsat:0.85A ,lrms:0.85A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S4R7MT
Power Inductors ,4030(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.032898 More

MPH160809SR68MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),680nH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:1.15A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in