| Product number: | L12-6045510M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA6045S510MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 6045(6.0*6.0mm) |
| Value : | 51uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 1.15A |
| DC Resistance : | 1.35A |
| Description: | Power Inductors,6045(6.0*6.0mm),51uH,±20%,lsat:1.35A ,lrms:1.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-26

SWPA3012S470MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),47uH,±20%,lsat:0.27A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S7R5MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),7.5uH,±20%,lsat:0.97A ,lrms:0.68A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S1R5NT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),1.5uH,±30%,lsat:1.68A ,lrms:1.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

WPN252010HR47MT
Power Inductors ,2520(2.5*2.0mm) ,470nH ,±20% ,3.2A ,Chip SMD ,SUNLORD-WPN
$0.025588 More

SWPA4012S2R7NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),2.7uH,±30%,lsat:1.9A ,lrms:1.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5020S150MT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),15uH,±20%,lsat:1.35A ,lrms:1.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S270MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),27uH,±20%,lsat:1.02A ,lrms:0.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S1R8NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),1.8uH,±30%,lsat:4.5A ,lrms:3.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S1R2NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),1.2uH,±30%,lsat:5.8A ,lrms:3.82A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S4R7NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),4.7uH,±30%,lsat:1.15A ,lrms:1.05A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S1R0NT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),1uH,±30%,lsat:4.78A ,lrms:2.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S150MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),15uH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:0.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012SR82NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),820nH,±30%,lsat:2.05A ,lrms:2.47A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S101MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),100uH,±20%,lsat:0.4A ,lrms:0.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201612S100NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),10uH,±30%,lsat:0.17A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SPH4018H4R7MT
Power Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.7A ,- ,0.084R ,Chip SMD
$0.045436 More

SWPA4020S750MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),75uH,±20%,lsat:0.7A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S150MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),15uH,±20%,lsat:0.45A ,lrms:0.71A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S180MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),18uH,±20%,lsat:0.43A ,lrms:0.58A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S1R5NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),1.5uH,±30%,lsat:2.3A ,lrms:1.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in