| Product number: | L12-6045560M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA6045S560MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 6045(6.0*6.0mm) |
| Value : | 56uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 1.1A |
| DC Resistance : | 1.3A |
| Description: | Power Inductors,6045(6.0*6.0mm),56uH,±20%,lsat:1.3A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-10

SWPA4012S180MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),18uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.55A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5040S331MT
Wire Wound Chip Inductors ,5040(5.0*5.0mm) ,330uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.043865 More

MPH201210S2R7MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),2.7uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4030SR91NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),910nH,±30%,lsat:6.25A ,lrms:4.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S470MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,47uH ,±20% ,260mA ,- ,2.535R ,Chip SMD
$0.027537 More

MPH160809S1R0MT
Power Inductors ,0603(1.6*0.8mm) ,1uH ,±20% ,1A ,- ,0.25R ,Chip SMD
$0.000000 More

SWPA4030S620MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),62uH,±20%,lsat:0.8A ,lrms:0.63A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S270MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),27uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.47A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S330MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),33uH,±20%,lsat:0.29A ,lrms:0.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S2R7NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),2.7uH,±30%,lsat:1.14A ,lrms:1.48A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018SR68NT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),680nH,±30%,lsat:4.9A ,lrms:3.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S1R2NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),1.2uH,±30%,lsat:2.22A ,lrms:2.01A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S150MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),15uH,±20%,lsat:0.66A ,lrms:0.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201206SR33NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),330nH,±30%,lsat:1.2A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH201610S2R2NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),2.2uH,±30%,lsat:0.42A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

WPN201610U1R0MT
Power Inductors ,201610 ,1uH ,±20% ,2.6A ,Chip SMD
$0.026986 More

SWPA3012S2R4NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),2.4uH,±30%,lsat:1.15A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S220MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),22uH,±20%,lsat:0.46A ,lrms:0.49A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S8R2MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),8.2uH,±20%,lsat:2.1A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S150MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),15uH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:0.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in