| Product number: | L12-60456R2M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA6045S6R2MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 6045(6.0*6.0mm) |
| Value : | 6.2uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 3A |
| DC Resistance : | 4.43A |
| Description: | Power Inductors,6045(6.0*6.0mm),6.2uH,±20%,lsat:4.43A ,lrms:3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

SWPA4018S470MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),47uH,±20%,lsat:0.57A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S8R2MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),8.2uH,±20%,lsat:2.1A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S3R3MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),3.3uH,±20%,lsat:1.32A ,lrms:1.36A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252010S2R2MT
Wire Wound Chip Inductors ,2520(2.5*2.0mm) ,2.2uH ,±0.1nH ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.025588 More

SWPA4012S470MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),47uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S680MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),68uH,±20%,lsat:0.24A ,lrms:0.33A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S1R2NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),1.2uH,±30%,lsat:5.8A ,lrms:3.82A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S2R2NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),2.2uH,±30%,lsat:1.15A ,lrms:1.09A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

WPN4012H2R2MT
Power Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,2.8A ,Chip SMD ,SUNLORD-WPN
$0.059217 More

SWPA5020S1R0NT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),1uH,±30%,lsat:4.1A ,lrms:3.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S101MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),100uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.31A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S1R0NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),1uH,±30%,lsat:1.4A ,lrms:1.45A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S560MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),56uH,±20%,lsat:0.33A ,lrms:0.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S270MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),27uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S101MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),100uH,±20%,lsat:0.4A ,lrms:0.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S390MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),39uH,±20%,lsat:0.41A ,lrms:0.39A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S510MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0mm),51uH,±20%,lsat:0.21A ,lrms:0.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S4R7NT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),4.7uH,±30%,lsat:0.065A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3015S3R6MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),3.6uH,±20%,lsat:1.28A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S330MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),33uH,±20%,lsat:0.36A ,lrms:0.46A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in