| Product number: | L12-60458R2M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA6045S8R2MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 6045(6.0*6.0mm) |
| Value : | 8.2uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 2.6A |
| DC Resistance : | 3.9A |
| Description: | Power Inductors,6045(6.0*6.0mm),8.2uH,±20%,lsat:3.9A ,lrms:2.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27

SWPA3012S3R9MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),3.9uH,±20%,lsat:1A ,lrms:1.24A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S510MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),51uH,±20%,lsat:0.7A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201610SR47MT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),470nH,±20%,lsat:1.35A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3010S470MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,47uH ,±20% ,260mA ,- ,2.535R ,Chip SMD
$0.027537 More

SWPA4020S5R6MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),5.6uH,±20%,lsat:2.2A ,lrms:1.22A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S1R0NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),1uH,±30%,lsat:2.32A ,lrms:2.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S3R9MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),3.9uH,±20%,lsat:3A ,lrms:2.1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201610S1R0NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),1uH,±30%,lsat:1A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4030S910MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),91uH,±20%,lsat:0.65A ,lrms:0.46A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S101MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),100uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.31A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S2R7MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),2.7uH,±20%,lsat:1.72A ,lrms:1.09A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S510MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0mm),51uH,±20%,lsat:0.21A ,lrms:0.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S1R0NT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),1uH,±30%,lsat:4.8A ,lrms:2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S120MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),12uH,±20%,lsat:0.78A ,lrms:0.51A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012SR82NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),820nH,±30%,lsat:2.05A ,lrms:2.47A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S1R5NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),1.5uH,±30%,lsat:1.62A ,lrms:2.01A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S220MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),22uH,±20%,lsat:1.3A ,lrms:1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S560MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),56uH,±20%,lsat:0.26A ,lrms:0.28A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S7R5MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),7.5uH,±20%,lsat:1.85A ,lrms:1.08A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S120MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),12uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.73A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in