| Product number: | L12-6045R56N0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA6045SR56NT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 6045(6.0*6.0mm) |
| Value : | 560nH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 6.5A |
| DC Resistance : | 14A |
| Description: | Power Inductors,6045(6.0*6.0mm),560nH,±30%,lsat:14A ,lrms:6.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-17

SWPA4012S360MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),36uH,±20%,lsat:0.4A ,lrms:0.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252010S4R7MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.0mm),4.7uH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S330MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),33uH,±20%,lsat:0.56A ,lrms:0.49A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201210SR56MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),560nH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH201214S6R8NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),6.8uH,±30%,lsat:0.21A ,lrms:1A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3015S430MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),43uH,±20%,lsat:0.37A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S330MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),33uH,±20%,lsat:0.42A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S220MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),22uH,±20%,lsat:0.42A ,lrms:0.53A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S4R7MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),4.7uH,±20%,lsat:0.9A ,lrms:1.24A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S180MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),18uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.55A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S4R7MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),4.7uH,±20%,lsat:0.75A ,lrms:0.77A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S680MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),68uH,±20%,lsat:0.61A ,lrms:0.36A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S3R9MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),3.9uH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S120MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),12uH,±20%,lsat:0.66A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S1R0MT
Power Inductors ,0603(1.6*0.8mm) ,1uH ,±20% ,1A ,- ,0.25R ,Chip SMD
$0.000000 More

MPH201206SR33MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),330nH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4030S330MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),33uH,±20%,lsat:1.1A ,lrms:0.84A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S121MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),120uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S560MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),56uH,±20%,lsat:0.85A ,lrms:0.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S101MT
Power Inductors ,4030(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,600mA ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.032898 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in