| Product number: | L12-8040100M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA8040S100MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 8040(8.0*8.0mm) |
| Value : | 10uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 3.3A |
| DC Resistance : | 3.6A |
| Description: | Power Inductors,8040(8.0*8.0mm),10uH,±20%,lsat:3.6A ,lrms:3.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-29

SWPA4020S120MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),12uH,±20%,lsat:1.5A ,lrms:0.88A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S3R3NT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),3.3uH,±30%,lsat:2.4A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S101MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),100uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.31A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S471KT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),470uH,±10%,lsat:0.3A ,lrms:0.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S4R7NT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),4.7uH,±30%,lsat:0.065A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

WPN4020H2R2MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,4.3A ,Chip SMD ,-
$0.053422 More

SWPA4020S3R6MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),3.6uH,±20%,lsat:2.8A ,lrms:1.54A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S620MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),62uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S390MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),39uH,±20%,lsat:0.41A ,lrms:0.39A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S101MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),100uH,±20%,lsat:0.21A ,lrms:0.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S470MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),47uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

WPN252010HR47MT
Power Inductors ,2520(2.5*2.0mm) ,470nH ,±20% ,3.2A ,Chip SMD ,SUNLORD-WPN
$0.025588 More

MPH201612S6R8NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),6.8uH,±30%,lsat:0.18A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4012S2R7NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),2.7uH,±30%,lsat:1.9A ,lrms:1.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S180MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),18uH,±20%,lsat:1.4A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S150MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:1.35A ,lrms:0.77A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH252010S1R8MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),1.8uH,±20%,lsat:0.7A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH201612S100MT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),10uH,±20%,lsat:0.17A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4030S4R7MT
Power Inductors ,4030(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.032898 More

SWPA5012S1R0NT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),1uH,±30%,lsat:4.4A ,lrms:2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in