| Product number: | L12-8040181M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA8040S181MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 8040(8.0*8.0mm) |
| Value : | 180uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.83A |
| DC Resistance : | 0.95A |
| Description: | Power Inductors,8040(8.0*8.0mm),180uH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:0.83A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

SWPA4030S390MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),39uH,±20%,lsat:1.03A ,lrms:0.73A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S1R0MT
Power Inductors ,0603(1.6*0.8mm) ,1uH ,±20% ,1A ,- ,0.25R ,Chip SMD
$0.000000 More

SWPA4012S680MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),68uH,±20%,lsat:0.38A ,lrms:0.27A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S120MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),12uH,±20%,lsat:1.7A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201205SR54NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),540nH,±30%,lsat:0.95A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

WPN4012H2R2MT
Power Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,2.8A ,Chip SMD ,SUNLORD-WPN
$0.059217 More

SWPA4030S6R8MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:2.75A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S100MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,1.6A ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.031680 More

SWPA4030S2R2NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),2.2uH,±30%,lsat:4.9A ,lrms:2.95A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S2R2NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),2.2uH,±30%,lsat:1.76A ,lrms:1.32A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S2R2MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),2.2uH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S3R6MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),3.6uH,±20%,lsat:1.46A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S7R5MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),7.5uH,±20%,lsat:2.2A ,lrms:1.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S2R2MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.031680 More

SWPA3010S1R5NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),1.5uH,±30%,lsat:1.27A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S150MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),15uH,±20%,lsat:0.42A ,lrms:0.47A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S390MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),39uH,±20%,lsat:0.41A ,lrms:0.39A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020SR33NT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),330nH,±30%,lsat:7.5A ,lrms:3.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S1R0MT
Wire Wound Chip Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.0uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.026319 More

SWPA6045S331MT
Wire Wound Chip Inductors ,6045(6.0*6.0mm) ,330uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.042646 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in