| Product number: | L12-80401R2N0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA8040S1R2NT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 8040(8.0*8.0mm) |
| Value : | 1.2uH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 5.65A |
| DC Resistance : | 10A |
| Description: | Power Inductors,8040(8.0*8.0mm),1.2uH,±30%,lsat:10A ,lrms:5.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

SWPA3012S470MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),47uH,±20%,lsat:0.27A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S150MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:0.56A ,lrms:0.64A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S3R6MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),3.6uH,±20%,lsat:1.05A ,lrms:1.36A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S471KT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),470uH,±10%,lsat:0.3A ,lrms:0.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S560MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),56uH,±20%,lsat:0.33A ,lrms:0.33A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252010SR56NT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.0mm),560nH,±30%,lsat:2.9A ,lrms:2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S5R6MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),5.6uH,±20%,lsat:2.6A ,lrms:1.95A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S100MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),10uH,±20%,lsat:1.6A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S3R3MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),3.3uH,±20%,lsat:0.125A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4020SR68NT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),680nH,±30%,lsat:6.4A ,lrms:2.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S5R1MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),5.1uH,±20%,lsat:2.3A ,lrms:1.27A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA6045S681MT
Wire Wound Chip Inductors ,6045(6.0*6.0mm) ,680uH ,330mA ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.042646 More

SWPA4020SR24MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),240nH,±20%,lsat:10.5A ,lrms:4.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S8R2MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),8.2uH,±20%,lsat:2.1A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S3R3MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),3.3uH,±20%,lsat:1.05A ,lrms:1.36A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S430MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),43uH,±20%,lsat:0.23A ,lrms:0.27A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SPH4018H4R7MT
Power Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.7A ,- ,0.084R ,Chip SMD
$0.045436 More

SWPA3010S470MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,47uH ,±20% ,260mA ,- ,2.535R ,Chip SMD
$0.027537 More

SWPA4010S2R2MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),2.2uH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S151MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),150uH,±20%,lsat:0.31A ,lrms:0.22A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in