| Product number: | L12-8040620M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA8040S620MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 8040(8.0*8.0mm) |
| Value : | 62uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 1.3A |
| DC Resistance : | 1.5A |
| Description: | Power Inductors,8040(8.0*8.0mm),62uH,±20%,lsat:1.5A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

SWPA3015S270MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),27uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.45A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S2R7NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),2.7uH,±30%,lsat:1.9A ,lrms:1.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S820MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),82uH,±20%,lsat:0.17A ,lrms:0.27A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SPH4018H1R0NT
Power Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,3.2A ,Chip SMD ,SUNLORD-SPH
$0.048738 More

SWPA4030S360MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),36uH,±20%,lsat:1.05A ,lrms:0.83A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S100MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),10uH,±20%,lsat:1.4A ,lrms:0.85A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S560MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),56uH,±20%,lsat:0.33A ,lrms:0.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S2R7MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),2.7uH,±20%,lsat:1A ,lrms:1.02A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201210SR56NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),560nH,±30%,lsat:1.2A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4020S120MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),12uH,±20%,lsat:1.5A ,lrms:0.88A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201206SR22NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),220nH,±30%,lsat:1.2A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH252010S1R8NT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),1.8uH,±30%,lsat:0.7A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA6045S331MT
Wire Wound Chip Inductors ,6045(6.0*6.0mm) ,330uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.042646 More

MPH201612S100NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),10uH,±30%,lsat:0.17A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA5020S100MT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),10uH,±20%,lsat:1.7A ,lrms:1.55A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S3R3MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),3.3uH,±20%,lsat:1.1A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201210S2R7MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),2.7uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4012S3R6NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),3.6uH,±30%,lsat:1.2A ,lrms:1.12A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S120MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),12uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.73A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S330MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),33uH,±20%,lsat:0.29A ,lrms:0.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in