| Product number: | MOS-MM170P2W00M47F30N13UT |
| Manufacturer Product Number: | UT50P03G-SO8-R |
| Manufacturer : | UTC |
| Series : | UTC-POWER MOSFET |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | P-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | -12A |
| Drain-Source Voltage (V) : | -30V |
| Package : | SOP8 |
| Description: | MOS ,UT50P03G-SO8-R ,P-ch ,2W ,-12A ,-30V ,- ,SOP8 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | UTC |
| Product Series | UTC-POWER MOSFET |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | TO-252.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27

UT6354L-AA3-R
MOS ,UT6354L-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223
$0.000000 More

UT6354L-AG6-R
MOS ,UT6354L-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26
$0.000000 More

UT6354G-AA3-R
MOS ,UT6354G-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223
$0.000000 More

UT6354L-AE3-R
MOS ,UT6354L-AE3-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-23
$0.000000 More

UT6354G-AE3-R
MOS ,UT6354G-AE3-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-23
$0.000000 More

UT6354G-AG6-R
MOS ,UT6354G-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26
$0.000000 More

USG170N10G-TQ2-T
MOS ,USG170N10 ,N-ch ,180W ,170A ,100V ,- ,TO-263
$0.000000 More

CJ2101
MOS ,P-ch ,CJ2101 ,0.29W ,-1.4A ,-8V ,SOT-323
$0.000000 More

2N7002K
MOS ,N-ch ,2N7002K ,0.35W ,0.34A ,60V ,SOT-23
$0.000000 More

CJU4828
MOS ,N-ch ,CJU4828 ,1.25W ,4.5A ,60V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

BSS138
MOS ,N-ch ,BSS138 ,0.35W ,0.22A ,50V ,SOT-23
$0.000000 More

CJP04N60A
MOS ,N-ch ,CJP04N60A ,2W ,4A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ2302S
MOS ,N-ch ,CJ2302S ,0.35W ,2.1A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ2301S
MOS ,P-ch ,CJ2301S ,0.35W ,-2.3A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ3404
MOS ,N-ch ,CJ3404 ,0.35W ,5.8A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJPF04N60A
MOS ,N-ch ,CJPF04N60A ,2W ,4A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJU04N60A
MOS ,N-ch ,CJU04N60A ,1.25W ,4A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJ2102
MOS ,N-ch ,CJ2102 ,0.2W ,2.1A ,20V ,SOT-323
$0.000000 More

CJP04N65
MOS ,N-ch ,CJP04N65 ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJP04N60
MOS ,N-ch ,CJP04N60 ,2W ,4A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in