| Product number: | MOS-MM173N180W170100N26UT |
| Manufacturer Product Number: | USG170N10G-TQ2-T |
| Manufacturer : | UTC |
| Series : | UTC-POWER MOSFET |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 180W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 170A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 100V |
| Package : | TO-263 |
| Description: | MOS ,USG170N10 ,N-ch ,180W ,170A ,100V ,- ,TO-263 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | UTC |
| Product Series | UTC-POWER MOSFET |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-12

UT6354G-AA3-R
MOS ,UT6354G-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223
$0.000000 More

UT6354L-AA3-R
MOS ,UT6354L-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223
$0.000000 More

UT6354L-AG6-R
MOS ,UT6354L-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26
$0.000000 More

UT6354G-AE3-R
MOS ,UT6354G-AE3-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-23
$0.000000 More

UT50P03G-SO8-R
MOS ,UT50P03G-SO8-R ,P-ch ,2W ,-12A ,-30V ,- ,SOP8
$0.000000 More

UT6354L-AE3-R
MOS ,UT6354L-AE3-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-23
$0.000000 More

UT6354G-AG6-R
MOS ,UT6354G-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26
$0.000000 More

IRF840
MOS ,N-ch ,IRF840 ,2W ,8A ,500V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ3415
MOS ,P-ch ,CJ3415 ,0.35W ,-4A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJK3415
MOS ,P-ch ,CJK3415 ,0.3W ,-4A ,-20V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

CJP85N80
MOS ,N-ch ,CJP85N80 ,2W ,80A ,85V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJQ4459
MOS ,P-ch ,CJQ4459 ,1.25W ,-6.5A ,-30V ,SOP8
$0.000000 More

CJP10N60
MOS ,N-ch ,CJP10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

JX4S0060R065M
MOS ,JX4S0060R065M ,N-ch ,150W ,36A ,650V ,TO247-4
$4.637769 More

CJD04N60A
MOS ,N-ch ,CJD04N60A ,1.25W ,4A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJ2301
MOS ,P-ch ,CJ2301 ,0.35W ,-2.3A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More

JX3S0080R120M
MOS ,JX3S0080R120M ,N-ch ,145W ,32A ,1200V ,TO247-3
$4.637769 More

BSS138
MOS ,N-ch ,BSS138 ,0.35W ,0.22A ,50V ,SOT-23
$0.000000 More

CJPF07N60
MOS ,N-ch ,CJPF07N60 ,2W ,7A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJQ9435
MOS ,P-ch ,CJQ9435 ,1.25W ,-5.1A ,-30V ,SOP8
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in