| Product number: | MOS-MNM0892W00M4060016CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJB10N60 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 10A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 600V |
| Package : | TO-263-2L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJB10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-263-2L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

IRF830
MOS ,N-ch ,IRF830 ,2W ,4.5A ,500V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJPF02N60
MOS ,N-ch ,CJPF02N60 ,2W ,2A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJQ9435
MOS ,P-ch ,CJQ9435 ,1.25W ,-5.1A ,-30V ,SOP8
$0.000000 More

CJPF08N65
MOS ,N-ch ,CJPF08N65 ,2W ,8A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJP12N60
MOS ,N-ch ,CJP12N60 ,2W ,12A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ3406
MOS ,N-ch ,CJ3406 ,0.35W ,3.6A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ3401
MOS ,P-ch ,CJ3401 ,0.35W ,-4.2A ,-30V ,SOT-23
$0.020713 More

CJ2301
MOS ,P-ch ,CJ2301 ,0.35W ,-2.3A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJP04N65A
MOS ,N-ch ,CJP04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJA9452
MOS ,N-ch ,CJA9452 ,0.5W ,4A ,20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJ4153
MOS ,N-ch ,CJ4153 ,0.15W ,0.915A ,20V ,SOT-523
$0.000000 More

CJP75N75
MOS ,N-ch ,CJP75N75 ,1.8W ,78A ,75V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJP02N65
MOS ,N-ch ,CJP02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

2SK3541
MOS ,N-ch ,2SK3541 ,0.15W ,0.1A ,30V ,SOT-723
$0.000000 More

CJ3404
MOS ,N-ch ,CJ3404 ,0.35W ,5.8A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJD04N60A
MOS ,N-ch ,CJD04N60A ,1.25W ,4A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJD04N65A
MOS ,N-ch ,CJD04N65A ,1.25W ,4A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJB71N90
MOS ,N-ch ,CJB71N90 ,2W ,90A ,71V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJB01N65B
MOS ,N-ch ,CJB01N65B ,2W ,1A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJP04N60
MOS ,N-ch ,CJP04N60 ,2W ,4A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in