| Product number: | MOS-MNM0902W00M4171V16CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJB71N90 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 90A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 71V |
| Package : | TO-263-2L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJB71N90 ,2W ,90A ,71V ,TO-263-2L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

CJ2306
MOS ,N-ch ,CJ2306 ,0.75W ,3.16A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJU04N60
MOS ,N-ch ,CJU04N60 ,2W ,4A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJD02N60
MOS ,N-ch ,CJD02N60 ,1.25W ,2A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJP04N60A
MOS ,N-ch ,CJP04N60A ,2W ,4A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJU04N65
MOS ,N-ch ,CJU04N65 ,1.25W ,4A ,650V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJ4153
MOS ,N-ch ,CJ4153 ,0.15W ,0.915A ,20V ,SOT-523
$0.000000 More

CJK3415
MOS ,P-ch ,CJK3415 ,0.3W ,-4A ,-20V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

2N7002W
MOS ,N-ch ,2N7002W ,0.2W ,0.115A ,60V ,SOT-323
$0.000000 More

CJ3406
MOS ,N-ch ,CJ3406 ,0.35W ,3.6A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJQ4459
MOS ,P-ch ,CJQ4459 ,1.25W ,-6.5A ,-30V ,SOP8
$0.000000 More

IRF730
MOS ,N-ch ,IRF730 ,2W ,5.5A ,400V ,TO-220-3L
$0.000000 More

2N7002
MOS ,N-ch ,2N7002 ,0.225W ,0.115A ,60V ,SOT-23
$0.009982 More

CJP85N80
MOS ,N-ch ,CJP85N80 ,2W ,80A ,85V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJA9452
MOS ,N-ch ,CJA9452 ,0.5W ,4A ,20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJB04N60A
MOS ,N-ch ,CJB04N60A ,2W ,4A ,600V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJU01N60
MOS ,N-ch ,CJU01N60 ,1.25W ,1A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJ3401
MOS ,P-ch ,CJ3401 ,0.35W ,-4.2A ,-30V ,SOT-23
$0.020713 More

CJU02N60
MOS ,N-ch ,CJU02N60 ,1.25W ,2A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJD04N65
MOS ,N-ch ,CJD04N65 ,1.25W ,4A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJV01N60
MOS ,N-ch ,CJV01N60 ,0.625W ,1A ,600V ,TO-92
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in