| Product number: | MOS-MNM0922W00M3460015CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJP02N60 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 2A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 600V |
| Package : | TO-220-3L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJP02N60 ,2W ,2A ,600V ,TO-220-3L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

CJ9926
MOS ,N-ch ,CJ9926 ,0.35W ,6A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJPF04N65A
MOS ,N-ch ,CJPF04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJ2309A
MOS ,CJ2309A ,P-ch ,0.35W ,-2A ,-60V ,- ,SOT-23
$0.036186 More

2N7002K
MOS ,N-ch ,2N7002K ,0.35W ,0.34A ,60V ,SOT-23
$0.000000 More

CJD01N60
MOS ,N-ch ,CJD01N60 ,1W ,1A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJ2304
MOS ,N-ch ,CJ2304 ,0.35W ,3.3A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJA9451
MOS ,P-ch ,CJA9451 ,0.5W ,-2.3A ,-20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

IRFB830
MOS ,N-ch ,IRFB830 ,2W ,4.5A ,500V ,TO-263-3L
$0.000000 More

CJB01N65B
MOS ,N-ch ,CJB01N65B ,2W ,1A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJ3404
MOS ,N-ch ,CJ3404 ,0.35W ,5.8A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJB10N60
MOS ,N-ch ,CJB10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJ2305
MOS ,P-ch ,CJ2305 ,0.35W ,-4.1A ,-8V ,SOT-23
$0.024956 More

CJ2302S
MOS ,N-ch ,CJ2302S ,0.35W ,2.1A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ8820
MOS ,N-ch ,CJ8820 ,0.3W ,7A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJV01N60
MOS ,N-ch ,CJV01N60 ,0.625W ,1A ,600V ,TO-92
$0.000000 More

CJP75N75
MOS ,N-ch ,CJP75N75 ,1.8W ,78A ,75V ,TO-220-3L
$0.000000 More

IRF840
MOS ,N-ch ,IRF840 ,2W ,8A ,500V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJU01N60
MOS ,N-ch ,CJU01N60 ,1.25W ,1A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJ2101
MOS ,P-ch ,CJ2101 ,0.29W ,-1.4A ,-8V ,SOT-323
$0.000000 More

CJ2301S
MOS ,P-ch ,CJ2301S ,0.35W ,-2.3A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in