| Product number: | MOS-MNM0932W00M3465015CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJP02N65 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 2A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 650V |
| Package : | TO-220-3L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJP02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-220-3L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

CJ3420
MOS ,N-ch ,CJ3420 ,0.35W ,6A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJP75N80
MOS ,N-ch ,CJP75N80 ,2W ,80A ,75V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJV01N60
MOS ,N-ch ,CJV01N60 ,0.625W ,1A ,600V ,TO-92
$0.000000 More

CJK3415
MOS ,P-ch ,CJK3415 ,0.3W ,-4A ,-20V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

CJP04N65A
MOS ,N-ch ,CJP04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJD04N65A
MOS ,N-ch ,CJD04N65A ,1.25W ,4A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

2N7002
MOS ,N-ch ,2N7002 ,0.225W ,0.115A ,60V ,SOT-23
$0.009982 More

CJB10N60
MOS ,N-ch ,CJB10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJ8810
MOS ,N-ch ,CJ8810 ,0.3W ,7A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

IRF730
MOS ,N-ch ,IRF730 ,2W ,5.5A ,400V ,TO-220-3L
$0.000000 More

2SK3019
MOS ,N-ch ,2SK3019 ,0.15W ,0.1A ,30V ,SOT-523
$0.000000 More

2N7002KW
MOS ,N-ch ,2N7002KW ,0.2W ,0.34A ,60V ,SOT-323
$0.000000 More

CJ2305
MOS ,P-ch ,CJ2305 ,0.35W ,-4.1A ,-8V ,SOT-23
$0.024956 More

CJD4435
MOS ,P-ch ,CJD4435 ,1W ,-9.1A ,-30V ,TO-251-3L(4R)
$0.000000 More

BSS138
MOS ,N-ch ,BSS138 ,0.35W ,0.22A ,50V ,SOT-23
$0.000000 More

CJP04N60A
MOS ,N-ch ,CJP04N60A ,2W ,4A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ2302S
MOS ,N-ch ,CJ2302S ,0.35W ,2.1A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJU04N65
MOS ,N-ch ,CJU04N65 ,1.25W ,4A ,650V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJ2302
MOS ,N-ch ,CJ2302 ,0.35W ,2.1A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ2102
MOS ,N-ch ,CJ2102 ,0.2W ,2.1A ,20V ,SOT-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in