| Product number: | MOS-MNM0942W00M2660015CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJP04N60 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 4A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 600V |
| Package : | TO-220-3L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJP04N60 ,2W ,4A ,600V ,TO-220-3L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-19

CJA9451
MOS ,P-ch ,CJA9451 ,0.5W ,-2.3A ,-20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJU4828
MOS ,N-ch ,CJU4828 ,1.25W ,4.5A ,60V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJA9452
MOS ,N-ch ,CJA9452 ,0.5W ,4A ,20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJ3139K
MOS ,P-ch ,CJ3139K ,0.15W ,-0.66A ,-20V ,SOT-723
$0.019715 More

CJP04N65
MOS ,N-ch ,CJP04N65 ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ3420
MOS ,N-ch ,CJ3420 ,0.35W ,6A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJP85N80
MOS ,N-ch ,CJP85N80 ,2W ,80A ,85V ,TO-220-3L
$0.000000 More

2N7002KW
MOS ,N-ch ,2N7002KW ,0.2W ,0.34A ,60V ,SOT-323
$0.000000 More

CJ2304
MOS ,N-ch ,CJ2304 ,0.35W ,3.3A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

2SK3018
MOS ,N-ch ,2SK3018 ,0.35W ,0.1A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

BSS138
MOS ,N-ch ,BSS138 ,0.35W ,0.22A ,50V ,SOT-23
$0.000000 More

CJD04N65
MOS ,N-ch ,CJD04N65 ,1.25W ,4A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJ2321
MOS ,P-ch ,CJ2321 ,0.35W ,-2.9A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More

2SK3541
MOS ,N-ch ,2SK3541 ,0.15W ,0.1A ,30V ,SOT-723
$0.000000 More

CJL3407
MOS ,P-ch ,CJL3407 ,0.35W ,-4.1A ,-30V ,SOT-23-6L
$0.000000 More

IRFB830
MOS ,N-ch ,IRFB830 ,2W ,4.5A ,500V ,TO-263-3L
$0.000000 More

CJU01N65B
MOS ,N-ch ,CJU01N65B ,1.25W ,1A ,650V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJQ4459
MOS ,P-ch ,CJQ4459 ,1.25W ,-6.5A ,-30V ,SOP8
$0.000000 More

CJ3402
MOS ,N-ch ,CJ3402 ,0.35W ,4A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJPF08N65
MOS ,N-ch ,CJPF08N65 ,2W ,8A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in