| Product number: | MOS-MNM0952W00M2660015CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJP04N60A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 4A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 600V |
| Package : | TO-220-3L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJP04N60A ,2W ,4A ,600V ,TO-220-3L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-19

CJPF12N65
MOS ,N-ch ,CJPF12N65 ,2W ,12A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJP10N60
MOS ,N-ch ,CJP10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJK2305
MOS ,P-ch ,CJK2305 ,0.3W ,-3.5A ,-20V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

CJD04N65A
MOS ,N-ch ,CJD04N65A ,1.25W ,4A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJPF12N60
MOS ,N-ch ,CJPF12N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJP12N60
MOS ,N-ch ,CJP12N60 ,2W ,12A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

IRF830
MOS ,N-ch ,IRF830 ,2W ,4.5A ,500V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJPF02N60
MOS ,N-ch ,CJPF02N60 ,2W ,2A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

2N7002W
MOS ,N-ch ,2N7002W ,0.2W ,0.115A ,60V ,SOT-323
$0.000000 More

CJ3139K
MOS ,P-ch ,CJ3139K ,0.15W ,-0.66A ,-20V ,SOT-723
$0.019715 More

CJP04N60
MOS ,N-ch ,CJP04N60 ,2W ,4A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ3420
MOS ,N-ch ,CJ3420 ,0.35W ,6A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

2SK3018
MOS ,N-ch ,2SK3018 ,0.2W ,0.1A ,30V ,SOT-323
$0.000000 More

CJD04N65
MOS ,N-ch ,CJD04N65 ,1.25W ,4A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

M7002TTD03
MOS ,N-ch ,M7002TTD03 ,0.15W ,0.115A ,60V ,WBFBP-03A
$0.000000 More

CJPF05N60B
MOS ,N-ch ,CJPF05N60B ,2W ,5A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJK3415
MOS ,P-ch ,CJK3415 ,0.3W ,-4A ,-20V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

IRF840
MOS ,N-ch ,IRF840 ,2W ,8A ,500V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJQ4459
MOS ,P-ch ,CJQ4459 ,1.25W ,-6.5A ,-30V ,SOP8
$0.000000 More

CJ2305
MOS ,P-ch ,CJ2305 ,0.35W ,-4.1A ,-8V ,SOT-23
$0.024956 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in