| Product number: | MOS-MNM0962W00M2665015CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJP04N65 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 4A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 650V |
| Package : | TO-220-3L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJP04N65 ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-19

IRF730
MOS ,N-ch ,IRF730 ,2W ,5.5A ,400V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJPF04N65
MOS ,N-ch ,CJPF04N65 ,2W ,4A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJP02N65
MOS ,N-ch ,CJP02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJD04N60A
MOS ,N-ch ,CJD04N60A ,1.25W ,4A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

M7002TTD03
MOS ,N-ch ,M7002TTD03 ,0.15W ,0.115A ,60V ,WBFBP-03A
$0.000000 More

CJ2301
MOS ,P-ch ,CJ2301 ,0.35W ,-2.3A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJU04N65
MOS ,N-ch ,CJU04N65 ,1.25W ,4A ,650V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJ3401
MOS ,P-ch ,CJ3401 ,0.35W ,-4.2A ,-30V ,SOT-23
$0.020713 More

CJU04N60A
MOS ,N-ch ,CJU04N60A ,1.25W ,4A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJD01N60
MOS ,N-ch ,CJD01N60 ,1W ,1A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJQ4410
MOS ,N-ch ,CJQ4410 ,1.4W ,7.5A ,30V ,SOP8
$0.000000 More

CJK3415
MOS ,P-ch ,CJK3415 ,0.3W ,-4A ,-20V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

IRF840
MOS ,N-ch ,IRF840 ,2W ,8A ,500V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJP07N60
MOS ,N-ch ,CJP07N60 ,2W ,7A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ3134K
MOS ,N-ch ,CJ3134K ,0.15W ,0.75A ,20V ,SOT-723
$0.019715 More

CJP04N65A
MOS ,N-ch ,CJP04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ8820
MOS ,N-ch ,CJ8820 ,0.3W ,7A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ2303
MOS ,P-ch ,CJ2303 ,0.35W ,-1.9A ,-30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ3400
MOS ,N-ch ,CJ3400 ,0.35W ,5.8A ,30V ,SOT-23
$0.020713 More

2SK3018
MOS ,N-ch ,2SK3018 ,0.35W ,0.1A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in