| Product number: | MOS-MNM0972W00M2665015CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJP04N65A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 4A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 650V |
| Package : | TO-220-3L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJP04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-19

CJ2302S
MOS ,N-ch ,CJ2302S ,0.35W ,2.1A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

IRF830
MOS ,N-ch ,IRF830 ,2W ,4.5A ,500V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJU04N60A
MOS ,N-ch ,CJU04N60A ,1.25W ,4A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJ2321
MOS ,P-ch ,CJ2321 ,0.35W ,-2.9A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJA9452
MOS ,N-ch ,CJA9452 ,0.5W ,4A ,20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

2N7002W
MOS ,N-ch ,2N7002W ,0.2W ,0.115A ,60V ,SOT-323
$0.000000 More

CJ2333
MOS ,P-ch ,CJ2333 ,0.35W ,-6A ,-12V ,SOT-23
$0.039929 More

CJD4435
MOS ,P-ch ,CJD4435 ,1W ,-9.1A ,-30V ,TO-251-3L(4R)
$0.000000 More

CJK3415
MOS ,P-ch ,CJK3415 ,0.3W ,-4A ,-20V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

CJP04N60A
MOS ,N-ch ,CJP04N60A ,2W ,4A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJPF08N60
MOS ,N-ch ,CJPF08N60 ,2W ,8A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJ3134K
MOS ,N-ch ,CJ3134K ,0.15W ,0.75A ,20V ,SOT-723
$0.019715 More

CJ8820
MOS ,N-ch ,CJ8820 ,0.3W ,7A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJL3407
MOS ,P-ch ,CJL3407 ,0.35W ,-4.1A ,-30V ,SOT-23-6L
$0.000000 More

CJPF02N65
MOS ,N-ch ,CJPF02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJP10N60
MOS ,N-ch ,CJP10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJA9451
MOS ,P-ch ,CJA9451 ,0.5W ,-2.3A ,-20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

IRFB830
MOS ,N-ch ,IRFB830 ,2W ,4.5A ,500V ,TO-263-3L
$0.000000 More

CJU02N65
MOS ,N-ch ,CJU02N65 ,1.25W ,2A ,650V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJU4828
MOS ,N-ch ,CJU4828 ,1.25W ,4.5A ,60V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in