| Product number: | MOS-MNM0982W00M3860015CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJP05N60 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 4.5A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 600V |
| Package : | TO-220-3L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJP05N60 ,2W ,4.5A ,600V ,TO-220-3L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

CJ3420
MOS ,N-ch ,CJ3420 ,0.35W ,6A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJPF05N60B
MOS ,N-ch ,CJPF05N60B ,2W ,5A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJ2301
MOS ,P-ch ,CJ2301 ,0.35W ,-2.3A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJU4828
MOS ,N-ch ,CJU4828 ,1.25W ,4.5A ,60V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJD02N60
MOS ,N-ch ,CJD02N60 ,1.25W ,2A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJQ4435
MOS ,P-ch ,CJQ4435 ,1.4W ,-9.1A ,-30V ,SOP8
$0.000000 More

CJP04N65
MOS ,N-ch ,CJP04N65 ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJPF01N65B
MOS ,N-ch ,CJPF01N65B ,2W ,1A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJB04N65
MOS ,N-ch ,CJB04N65 ,2W ,4A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJQ4410
MOS ,N-ch ,CJQ4410 ,1.4W ,7.5A ,30V ,SOP8
$0.000000 More

CJD04N60A
MOS ,N-ch ,CJD04N60A ,1.25W ,4A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJ2301S
MOS ,P-ch ,CJ2301S ,0.35W ,-2.3A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJB02N65
MOS ,N-ch ,CJB02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJ2307
MOS ,P-ch ,CJ2307 ,1.1W ,-2.7A ,-30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJU04N60A
MOS ,N-ch ,CJU04N60A ,1.25W ,4A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJM1216
MOS ,P-ch ,CJM1216 ,2.5W ,-16A ,-12V ,DFNWB2*2-6L
$0.000000 More

2SK3018
MOS ,N-ch ,2SK3018 ,0.2W ,0.1A ,30V ,SOT-323
$0.000000 More

CJA03N10
MOS ,N-ch ,CJA03N10 ,0.5W ,3A ,100V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJD01N60
MOS ,N-ch ,CJD01N60 ,1W ,1A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJQ4438
MOS ,N-ch ,CJQ4438 ,1.25W ,8.2A ,60V ,SOP8
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in