| Product number: | MOS-MNM0992W00M1260015CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJP07N60 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 7A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 600V |
| Package : | TO-220-3L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJP07N60 ,2W ,7A ,600V ,TO-220-3L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

CJB04N65A
MOS ,N-ch ,CJB04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJPF04N60
MOS ,N-ch ,CJPF04N60 ,2W ,4A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJ8810
MOS ,N-ch ,CJ8810 ,0.3W ,7A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJPF12N65
MOS ,N-ch ,CJPF12N65 ,2W ,12A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

2N7002W
MOS ,N-ch ,2N7002W ,0.2W ,0.115A ,60V ,SOT-323
$0.000000 More

CJD04N60
MOS ,N-ch ,CJD04N60 ,1.25W ,4A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJPF05N60B
MOS ,N-ch ,CJPF05N60B ,2W ,5A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJ2307
MOS ,P-ch ,CJ2307 ,1.1W ,-2.7A ,-30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ2302
MOS ,N-ch ,CJ2302 ,0.35W ,2.1A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJB01N65B
MOS ,N-ch ,CJB01N65B ,2W ,1A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJD04N65
MOS ,N-ch ,CJD04N65 ,1.25W ,4A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJU05N60
MOS ,N-ch ,CJU05N60 ,1.25W ,4.5A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJ2102
MOS ,N-ch ,CJ2102 ,0.2W ,2.1A ,20V ,SOT-323
$0.000000 More

CJW1012
MOS ,N-ch ,CJW1012 ,0.275W ,0.5A ,20V ,SOT-323
$0.000000 More

CJ2301
MOS ,P-ch ,CJ2301 ,0.35W ,-2.3A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJK3407
MOS ,P-ch ,CJK3407 ,0.3W ,-4.1A ,-30V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

CJ2306
MOS ,N-ch ,CJ2306 ,0.75W ,3.16A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

2N7002K
MOS ,N-ch ,2N7002K ,0.35W ,0.34A ,60V ,SOT-23
$0.000000 More

CJA9451
MOS ,P-ch ,CJA9451 ,0.5W ,-2.3A ,-20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJ8820
MOS ,N-ch ,CJ8820 ,0.3W ,7A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in