| Product number: | MOS-MNM1012W00M4260015CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJP12N60 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 12A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 600V |
| Package : | TO-220-3L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJP12N60 ,2W ,12A ,600V ,TO-220-3L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

CJ3402
MOS ,N-ch ,CJ3402 ,0.35W ,4A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJB71N90
MOS ,N-ch ,CJB71N90 ,2W ,90A ,71V ,TO-263-2L
$0.000000 More

2N7002K
MOS ,N-ch ,2N7002K ,0.35W ,0.34A ,60V ,SOT-23
$0.000000 More

CJQ4438
MOS ,N-ch ,CJQ4438 ,1.25W ,8.2A ,60V ,SOP8
$0.000000 More

CJP10N60
MOS ,N-ch ,CJP10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJU4828
MOS ,N-ch ,CJU4828 ,1.25W ,4.5A ,60V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJ2302S
MOS ,N-ch ,CJ2302S ,0.35W ,2.1A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJPF04N65A
MOS ,N-ch ,CJPF04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

2SK3541
MOS ,N-ch ,2SK3541 ,0.15W ,0.1A ,30V ,SOT-723
$0.000000 More

CJ9926
MOS ,N-ch ,CJ9926 ,0.35W ,6A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJD04N60A
MOS ,N-ch ,CJD04N60A ,1.25W ,4A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJK2305
MOS ,P-ch ,CJK2305 ,0.3W ,-3.5A ,-20V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

CJP02N65
MOS ,N-ch ,CJP02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ8820
MOS ,N-ch ,CJ8820 ,0.3W ,7A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ2102
MOS ,N-ch ,CJ2102 ,0.2W ,2.1A ,20V ,SOT-323
$0.000000 More

CJ2304
MOS ,N-ch ,CJ2304 ,0.35W ,3.3A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ2302
MOS ,N-ch ,CJ2302 ,0.35W ,2.1A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJPF05N60B
MOS ,N-ch ,CJPF05N60B ,2W ,5A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJU04N65
MOS ,N-ch ,CJU04N65 ,1.25W ,4A ,650V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJ3134K
MOS ,N-ch ,CJ3134K ,0.15W ,0.75A ,20V ,SOT-723
$0.019715 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in