| Product number: | MOS-MNM1022W00M4171V15CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJP71N90 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 90A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 71V |
| Package : | TO-220-3L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJP71N90 ,2W ,90A ,71V ,TO-220-3L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

2N7002X
MOS ,N-ch ,2N7002X ,0.5W ,0.115A ,60V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJPF02N60
MOS ,N-ch ,CJPF02N60 ,2W ,2A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJ2312
MOS ,N-ch ,CJ2312 ,0.25W ,5A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJV01N65B
MOS ,N-ch ,CJV01N65B ,0.625W ,1A ,650V ,TO-92
$0.000000 More

CJ2303
MOS ,P-ch ,CJ2303 ,0.35W ,-1.9A ,-30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJD04N65
MOS ,N-ch ,CJD04N65 ,1.25W ,4A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJ3400
MOS ,N-ch ,CJ3400 ,0.35W ,5.8A ,30V ,SOT-23
$0.020713 More

2SK3541
MOS ,N-ch ,2SK3541 ,0.15W ,0.1A ,30V ,SOT-723
$0.000000 More

CJ2306
MOS ,N-ch ,CJ2306 ,0.75W ,3.16A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ2310
MOS ,N-ch ,CJ2310 ,0.35W ,3A ,60V ,SOT-23
$0.000000 More

IRF830
MOS ,N-ch ,IRF830 ,2W ,4.5A ,500V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJL3415
MOS ,P-ch ,CJL3415 ,0.35W ,-4A ,-20V ,SOT-23-6L
$0.000000 More

CJP05N60
MOS ,N-ch ,CJP05N60 ,2W ,4.5A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ2305
MOS ,P-ch ,CJ2305 ,0.35W ,-4.1A ,-8V ,SOT-23
$0.024956 More

CJP01N65B
MOS ,N-ch ,CJP01N65B ,2W ,1A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

2SK3018
MOS ,N-ch ,2SK3018 ,0.35W ,0.1A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ2302S
MOS ,N-ch ,CJ2302S ,0.35W ,2.1A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJK2305
MOS ,P-ch ,CJK2305 ,0.3W ,-3.5A ,-20V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

IRF840
MOS ,N-ch ,IRF840 ,2W ,8A ,500V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJQ4410
MOS ,N-ch ,CJQ4410 ,1.4W ,7.5A ,30V ,SOP8
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in