| Product number: | MOS-MNM1062W00M3460017CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJPF02N60 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 2A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 600V |
| Package : | TO-220F |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJPF02N60 ,2W ,2A ,600V ,TO-220F |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

CJ2301
MOS ,P-ch ,CJ2301 ,0.35W ,-2.3A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJB02N65
MOS ,N-ch ,CJB02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJP10N60
MOS ,N-ch ,CJP10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJP04N65
MOS ,N-ch ,CJP04N65 ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJPF04N65A
MOS ,N-ch ,CJPF04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJD04N65A
MOS ,N-ch ,CJD04N65A ,1.25W ,4A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJPF12N60
MOS ,N-ch ,CJPF12N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJD4410
MOS ,N-ch ,CJD4410 ,1W ,7.5A ,30V ,TO-251-3L(4R)
$0.000000 More

CJ2312
MOS ,N-ch ,CJ2312 ,0.25W ,5A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

2SK3018
MOS ,N-ch ,2SK3018 ,0.35W ,0.1A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ2302S
MOS ,N-ch ,CJ2302S ,0.35W ,2.1A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJU02N60
MOS ,N-ch ,CJU02N60 ,1.25W ,2A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJK3407
MOS ,P-ch ,CJK3407 ,0.3W ,-4.1A ,-30V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

CJP02N60
MOS ,N-ch ,CJP02N60 ,2W ,2A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJP85N80
MOS ,N-ch ,CJP85N80 ,2W ,80A ,85V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJV01N60
MOS ,N-ch ,CJV01N60 ,0.625W ,1A ,600V ,TO-92
$0.000000 More

CJ3134K
MOS ,N-ch ,CJ3134K ,0.15W ,0.75A ,20V ,SOT-723
$0.019715 More

CJ3406
MOS ,N-ch ,CJ3406 ,0.35W ,3.6A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJQ4435
MOS ,P-ch ,CJQ4435 ,1.4W ,-9.1A ,-30V ,SOP8
$0.000000 More

CJP05N60
MOS ,N-ch ,CJP05N60 ,2W ,4.5A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in