| Product number: | MOS-MNM1132W00M1060017CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJPF05N60B |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 5A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 600V |
| Package : | TO-220F |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJPF05N60B ,2W ,5A ,600V ,TO-220F |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

CJP02N60
MOS ,N-ch ,CJP02N60 ,2W ,2A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

BSS138
MOS ,N-ch ,BSS138 ,0.35W ,0.22A ,50V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ8810
MOS ,N-ch ,CJ8810 ,0.3W ,7A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJP04N65A
MOS ,N-ch ,CJP04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJP01N65B
MOS ,N-ch ,CJP01N65B ,2W ,1A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJD02N65
MOS ,N-ch ,CJD02N65 ,1.25W ,2A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJ3401
MOS ,P-ch ,CJ3401 ,0.35W ,-4.2A ,-30V ,SOT-23
$0.020713 More

CJK2305
MOS ,P-ch ,CJK2305 ,0.3W ,-3.5A ,-20V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

BSS138K
MOS ,N-ch ,BSS138K ,0.35W ,0.22A ,50V ,SOT-23
$0.000000 More

CJP75N80
MOS ,N-ch ,CJP75N80 ,2W ,80A ,75V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ3407
MOS ,P-ch ,CJ3407 ,0.35W ,-4.1A ,-30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJU04N60
MOS ,N-ch ,CJU04N60 ,2W ,4A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJ2306
MOS ,N-ch ,CJ2306 ,0.75W ,3.16A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJB02N65
MOS ,N-ch ,CJB02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJW1012
MOS ,N-ch ,CJW1012 ,0.275W ,0.5A ,20V ,SOT-323
$0.000000 More

CJ3406
MOS ,N-ch ,CJ3406 ,0.35W ,3.6A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJU01N65B
MOS ,N-ch ,CJU01N65B ,1.25W ,1A ,650V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

2SK3018
MOS ,N-ch ,2SK3018 ,0.35W ,0.1A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJK3407
MOS ,P-ch ,CJK3407 ,0.3W ,-4.1A ,-30V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

CJPF12N60
MOS ,N-ch ,CJPF12N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in