| Product number: | MOS-MNM1212W00M4540015CJ |
| Manufacturer Product Number: | IRF730 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 5.5A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 400V |
| Package : | TO-220-3L |
| Description: | MOS ,N-ch ,IRF730 ,2W ,5.5A ,400V ,TO-220-3L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

CJP04N60A
MOS ,N-ch ,CJP04N60A ,2W ,4A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ3402
MOS ,N-ch ,CJ3402 ,0.35W ,4A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

M7002NND03
MOS ,N-ch ,M7002NND03 ,0.15W ,0.115A ,60V ,WBFBP-03B
$0.000000 More

CJPF04N65A
MOS ,N-ch ,CJPF04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJA9452
MOS ,N-ch ,CJA9452 ,0.5W ,4A ,20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJD4435
MOS ,P-ch ,CJD4435 ,1W ,-9.1A ,-30V ,TO-251-3L(4R)
$0.000000 More

CJP10N60
MOS ,N-ch ,CJP10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJD01N60
MOS ,N-ch ,CJD01N60 ,1W ,1A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJPF04N60
MOS ,N-ch ,CJPF04N60 ,2W ,4A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJD4410
MOS ,N-ch ,CJD4410 ,1W ,7.5A ,30V ,TO-251-3L(4R)
$0.000000 More

CJ2306
MOS ,N-ch ,CJ2306 ,0.75W ,3.16A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

2N7000
MOS ,N-ch ,2N7000 ,0.35W ,0.2A ,60V ,TO-92
$0.000000 More

CJP75N75
MOS ,N-ch ,CJP75N75 ,1.8W ,78A ,75V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJPF05N60
MOS ,N-ch ,CJPF05N60 ,2W ,4.5A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJM1216
MOS ,P-ch ,CJM1216 ,2.5W ,-16A ,-12V ,DFNWB2*2-6L
$0.000000 More

CJPF08N65
MOS ,N-ch ,CJPF08N65 ,2W ,8A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

2N7002KW
MOS ,N-ch ,2N7002KW ,0.2W ,0.34A ,60V ,SOT-323
$0.000000 More

CJU01N65B
MOS ,N-ch ,CJU01N65B ,1.25W ,1A ,650V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

IRFB830
MOS ,N-ch ,IRFB830 ,2W ,4.5A ,500V ,TO-263-3L
$0.000000 More

CJB04N65A
MOS ,N-ch ,CJB04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in