✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | OVP126V805A0AAW |
| Manufacturer Product Number: | AW32905FCR |
| Manufacturer : | AWINIC |
| Series : | AW-OVP Surge protection |
| Product Type : | OVP Surge protection |
| Default OVP Threshold (V) : | 6.8V |
| current of switch IN-OUT MAX (A) : | 5A |
| Package : | FCQFB 1.3*1.8-12L |
| Description: | AW32905FCR ,VIN_OVLO:6.8V ,5A ,FCQFB 1.3*1.8-12L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | AWINIC |
| Product Series | AW-OVP Surge protection |
| Product Type | OVP Surge protection |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | AW32905FCR QFN-12.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-08
No account,Create an account
Already a member,Sign in