| Product number: | QD-DD090N21A303CJ |
| Manufacturer Product Number: | DTC114EE |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Digital Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Power Dissipation(PD) : | 150MW |
| Output Current (mA) : | 100mA |
| Supply Voltage (V) : | 50V |
| Package : | SOT-523 |
| Description: | Digital Transistors ,DTC114EE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-523 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

DTC114WE
Digital Transistors ,DTC114WE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,24 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC144TE
Digital Transistors ,DTC144TE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC114TE
Digital Transistors ,DTC114TE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC124EE
Digital Transistors ,DTC124EE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,56 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC113ZE
Digital Transistors ,DTC113ZE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC114YE
Digital Transistors ,DTC114YE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,68 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC115EE
Digital Transistors ,DTC115EE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,82 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC123YE
Digital Transistors ,DTC123YE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC143EE
Digital Transistors ,DTC143EE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,20 ,SOT-523
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-10

DTC144EM
Digital Transistors ,DTC144EM ,NPN ,100mW ,100mA ,50V ,68 ,SOT-723
$0.000000 More

DTB113ZCA
Digital Transistors ,DTB113ZCA ,PNP ,200mW ,500mA ,50V ,56 ,SOT-23
$0.000000 More

TSC144TNND03
Digital Transistors ,TSC144TNND03 ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,30 ,WBFBP-03B(1.2×1.2×0.5)
$0.000000 More

DTC123JCA
Digital Transistors ,DTC123JCA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-23
$0.000000 More

DTC123JSA
Digital Transistors ,DTC123JSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,80 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC124EE
Digital Transistors ,DTC124EE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,56 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC144TSA
Digital Transistors ,DTC144TSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,100 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC143ZM
Digital Transistors ,DTC143ZM ,NPN ,100mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-723
$0.000000 More

DTA115TUA
Digital Transistors ,DTA115TUA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC143XUA
Digital Transistors ,DTC143XUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC123YCA
Digital Transistors ,DTC123YCA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-23
$0.000000 More

DTA144TM
Digital Transistors ,DTA144TM ,PNP ,100mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-723
$0.000000 More

DTC114ECA
Digital Transistors ,DTC114ECA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-23
$0.000000 More

DTC143TUA
Digital Transistors ,DTC143TUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-323
$0.000000 More

DTA143EUA
Digital Transistors ,DTA143EUA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-323
$0.000000 More

DTA114TUA
Digital Transistors ,DTA114TUA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-323
$0.000000 More

DTA114YSA
Digital Transistors ,DTA114YSA ,PNP ,300mW ,100mA ,50V ,68 ,TO-92S
$0.000000 More

TSA143ENND03
Digital Transistors ,TSA143ENND03 ,PNP ,150mW ,100mA ,50V ,30 ,WBFBP-03B(1.2×1.2×0.5)
$0.000000 More

DTC114EM
Digital Transistors ,DTC114EM ,NPN ,100mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-723
$0.000000 More

DTC143EUA
Digital Transistors ,DTC143EUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,20 ,SOT-323
$0.012770 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in