| Product number: | QD-DD093N41A308CJ |
| Manufacturer Product Number: | DTC114ESA |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Digital Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Power Dissipation(PD) : | 300MW |
| Output Current (mA) : | 100mA |
| Supply Voltage (V) : | 50V |
| Package : | TO-92S |
| Description: | Digital Transistors ,DTC114ESA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,30 ,TO-92S |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

DTC114YSA
Digital Transistors ,DTC114YSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,68 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC143ESA
Digital Transistors ,DTC143ESA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,20 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC143TSA
Digital Transistors ,DTC143TSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,100 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC124ESA
Digital Transistors ,DTC124ESA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,56 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC143ZSA
Digital Transistors ,DTC143ZSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,80 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC143XSA
Digital Transistors ,DTC143XSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,30 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC123JSA
Digital Transistors ,DTC123JSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,80 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC144TSA
Digital Transistors ,DTC144TSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,100 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC113ZSA
Digital Transistors ,DTC113ZSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,33 ,TO-92S
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-10

DTC114YE
Digital Transistors ,DTC114YE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,68 ,SOT-523
$0.000000 More

DTA124EKA
Digital Transistors ,DTA124EKA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,56 ,SOT-23-3L
$0.000000 More

DTC114WM
Digital Transistors ,DTC114WM ,PNP ,100mW ,100mA ,50V ,24 ,SOT-723
$0.000000 More

DTC124ESA
Digital Transistors ,DTC124ESA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,56 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC124EUA
Digital Transistors ,DTC124EUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,56 ,SOT-323
$0.000000 More

DTA143ZE
Digital Transistors ,DTA143ZE ,PNP ,150mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-523
$0.000000 More

DTA113ZM
Digital Transistors ,DTA113ZM ,PNP ,100mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-723
$0.000000 More

DTC123YUA
Digital Transistors ,DTC123YUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC123JKA
Digital Transistors ,DTC123JKA ,N*P ,100mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-23-3L
$0.000000 More

DTC143ZCA
Digital Transistors ,DTC143ZCA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-23
$0.000000 More

DTA124ECA
Digital Transistors ,DTA124ECA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,56 ,SOT-23
$0.000000 More

DTC114YSA
Digital Transistors ,DTC114YSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,68 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC143XUA
Digital Transistors ,DTC143XUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-323
$0.000000 More

DTA114TSA
Digital Transistors ,DTA114TSA ,PNP ,300mW ,100mA ,50V ,100 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC115EE
Digital Transistors ,DTC115EE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,82 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC143TE
Digital Transistors ,DTC143TE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC143TCA
Digital Transistors ,DTC143TCA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-23
$0.000000 More

DTC144ESA
Digital Transistors ,DTC144ESA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,68 ,TO-92S
$0.000000 More

DTA114YUA
Digital Transistors ,DTA114YUA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,68 ,SOT-323
$0.000000 More

DTA143ZM
Digital Transistors ,DTA143ZM ,PNP ,100mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-723
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in