| Product number: | QD-DD148N41A308CJ |
| Manufacturer Product Number: | DTC143XSA |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Digital Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Power Dissipation(PD) : | 300MW |
| Output Current (mA) : | 100mA |
| Supply Voltage (V) : | 50V |
| Package : | TO-92S |
| Description: | Digital Transistors ,DTC143XSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,30 ,TO-92S |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

DTC114ESA
Digital Transistors ,DTC114ESA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,30 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC114YSA
Digital Transistors ,DTC114YSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,68 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC143ESA
Digital Transistors ,DTC143ESA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,20 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC143TSA
Digital Transistors ,DTC143TSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,100 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC124ESA
Digital Transistors ,DTC124ESA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,56 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC143ZSA
Digital Transistors ,DTC143ZSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,80 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC123JSA
Digital Transistors ,DTC123JSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,80 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC144TSA
Digital Transistors ,DTC144TSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,100 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC113ZSA
Digital Transistors ,DTC113ZSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,33 ,TO-92S
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-10

DTA123JUA
Digital Transistors ,DTA123JUA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-323
$0.000000 More

DTA143EKA
Digital Transistors ,DTA143EKA ,PNP ,150mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-23-3L
$0.000000 More

DTC124EM
Digital Transistors ,DTC124EM ,NPN ,100mW ,100mA ,50V ,56 ,SOT-723
$0.000000 More

DTC124EUA
Digital Transistors ,DTC124EUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,56 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC144TM
Digital Transistors ,DTC144TM ,NPN ,100mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-723
$0.000000 More

DTA115TUA
Digital Transistors ,DTA115TUA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-323
$0.000000 More

TSA114ENND03
Digital Transistors ,TSA114ENND03 ,PNP ,150mW ,100mA ,50V ,30 ,WBFBP-03B(1.2×1.2×0.5)
$0.000000 More

DTA123YUA
Digital Transistors ,DTA123YUA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-323
$0.000000 More

DTA143EM
Digital Transistors ,DTA143EM ,PNP ,100mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-723
$0.000000 More

DTA144TCA
Digital Transistors ,DTA144TCA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-23
$0.000000 More

DTC123YE
Digital Transistors ,DTC123YE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-523
$0.000000 More

DTA114YM
Digital Transistors ,DTA114YM ,PNP ,100mW ,100mA ,50V ,68 ,SOT-723
$0.000000 More

DTC113ZE
Digital Transistors ,DTC113ZE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC143ZM
Digital Transistors ,DTC143ZM ,NPN ,100mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-723
$0.000000 More

DTC143EUA
Digital Transistors ,DTC143EUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,20 ,SOT-323
$0.012770 More

DTA113ZSA
Digital Transistors ,DTA113ZSA ,PNP ,300mW ,100mA ,50V ,33 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC114WCA
Digital Transistors ,DTC114WCA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,24 ,SOT-23
$0.000000 More

DTA124EM
Digital Transistors ,DTA124EM ,PNP ,100mW ,100mA ,50V ,56 ,SOT-723
$0.000000 More

DTC114EE
Digital Transistors ,DTC114EE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC143ZE
Digital Transistors ,DTC143ZE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-523
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in