| Product number: | QD-DD149N31A302CJ |
| Manufacturer Product Number: | DTC143XUA |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Digital Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Power Dissipation(PD) : | 200mW |
| Output Current (mA) : | 100mA |
| Supply Voltage (V) : | 50V |
| Package : | SOT-323 |
| Description: | Digital Transistors ,DTC143XUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

DTC143EUA
Digital Transistors ,DTC143EUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,20 ,SOT-323
$0.012770 More

DTC113ZUA
Digital Transistors ,DTC113ZUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC114YUA
Digital Transistors ,DTC114YUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,68 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC123JUA
Digital Transistors ,DTC123JUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC144TUA
Digital Transistors ,DTC144TUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC143TUA
Digital Transistors ,DTC143TUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC143ZUA
Digital Transistors ,DTC143ZUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC144EUA
Digital Transistors ,DTC144EUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,68 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC123YUA
Digital Transistors ,DTC123YUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC124EUA
Digital Transistors ,DTC124EUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,56 ,SOT-323
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-13

DTA143ESA
Digital Transistors ,DTA143ESA ,PNP ,300mW ,100mA ,50V ,30 ,TO-92S
$0.000000 More

DTA143TE
Digital Transistors ,DTA143TE ,PNP ,150mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC144TUA
Digital Transistors ,DTC144TUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-323
$0.000000 More

DTA114YUA
Digital Transistors ,DTA114YUA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,68 ,SOT-323
$0.000000 More

TSC114YNND03
Digital Transistors ,TSC114YNND03 ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,68 ,WBFBP-03B(1.2×1.2×0.5)
$0.000000 More

TSA124ENND03
Digital Transistors ,TSA124ENND03 ,PNP ,150mW ,100mA ,50V ,56 ,WBFBP-03B(1.2×1.2×0.5)
$0.000000 More

DTC143ZKA
Digital Transistors ,DTC143ZKA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-23-3L
$0.000000 More

DTC143TKA
Digital Transistors ,DTC143TKA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-23-3L
$0.000000 More

DTA143XSA
Digital Transistors ,DTA143XSA ,PNP ,300mW ,100mA ,50V ,30 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC143XKA
Digital Transistors ,DTC143XKA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-23-3L
$0.000000 More

DTA143XUA
Digital Transistors ,DTA143XUA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-323
$0.000000 More

DTA114TM
Digital Transistors ,DTA114TM ,PNP ,100mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-723
$0.000000 More

DTA143ZCA
Digital Transistors ,DTA143ZCA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-23
$0.000000 More

DTB113ZCA
Digital Transistors ,DTB113ZCA ,PNP ,200mW ,500mA ,50V ,56 ,SOT-23
$0.000000 More

DTC143XM
Digital Transistors ,DTC143XM ,NPN ,100mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-723
$0.000000 More

TSC114TNND03
Digital Transistors ,TSC114TNND03 ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,100 ,WBFBP-03B(1.2×1.2×0.5)
$0.000000 More

DTC114YM
Digital Transistors ,DTC114YM ,NPN ,100mW ,100mA ,50V ,68 ,SOT-723
$0.000000 More

DTA144TCA
Digital Transistors ,DTA144TCA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-23
$0.000000 More

DTC114TCA
Digital Transistors ,DTC114TCA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-23
$0.000000 More

DTC143TM
Digital Transistors ,DTC143TM ,NPN ,100mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-723
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in