| Product number: | QD-DD161N31A602CJ |
| Manufacturer Product Number: | DTC144EUA |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Digital Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Power Dissipation(PD) : | 200mW |
| Output Current (mA) : | 100mA |
| Supply Voltage (V) : | 50V |
| Package : | SOT-323 |
| Description: | Digital Transistors ,DTC144EUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,68 ,SOT-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

DTC143EUA
Digital Transistors ,DTC143EUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,20 ,SOT-323
$0.012770 More

DTC113ZUA
Digital Transistors ,DTC113ZUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC143TUA
Digital Transistors ,DTC143TUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC114YUA
Digital Transistors ,DTC114YUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,68 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC123JUA
Digital Transistors ,DTC123JUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC143ZUA
Digital Transistors ,DTC143ZUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC144TUA
Digital Transistors ,DTC144TUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC124EUA
Digital Transistors ,DTC124EUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,56 ,SOT-323
$0.000000 More

DTC143XUA
Digital Transistors ,DTC143XUA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-323
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-10

DTC124ESA
Digital Transistors ,DTC124ESA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,56 ,TO-92S
$0.000000 More

DTA143ZCA
Digital Transistors ,DTA143ZCA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-23
$0.000000 More

DTA123YE
Digital Transistors ,DTA123YE ,PNP ,150mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-523
$0.000000 More

DTC114TE
Digital Transistors ,DTC114TE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-523
$0.000000 More

DTA143ESA
Digital Transistors ,DTA143ESA ,PNP ,300mW ,100mA ,50V ,30 ,TO-92S
$0.000000 More

DTC114YSA
Digital Transistors ,DTC114YSA ,NPN ,300mW ,100mA ,50V ,68 ,TO-92S
$0.000000 More

DTA143ZE
Digital Transistors ,DTA143ZE ,PNP ,150mW ,100mA ,50V ,80 ,SOT-523
$0.000000 More

DTA144TSA
Digital Transistors ,DTA144TSA ,PNP ,300mW ,100mA ,50V ,30 ,TO-92S
$0.000000 More

DTD113ZUA
Digital Transistors ,DTD113ZUA ,NPN ,200mW ,500mA ,50V ,56 ,SOT-323
$0.000000 More

DTA143TM
Digital Transistors ,DTA143TM ,PNP ,100mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-723
$0.000000 More

DTC144EM
Digital Transistors ,DTC144EM ,NPN ,100mW ,100mA ,50V ,68 ,SOT-723
$0.000000 More

DTA143EUA
Digital Transistors ,DTA143EUA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-323
$0.000000 More

TSC114TNND03
Digital Transistors ,TSC114TNND03 ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,100 ,WBFBP-03B(1.2×1.2×0.5)
$0.000000 More

DTC114WE
Digital Transistors ,DTC114WE ,NPN ,150mW ,100mA ,50V ,24 ,SOT-523
$0.000000 More

DTA114EKA
Digital Transistors ,DTA114EKA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-23-3L
$0.000000 More

DTA114TKA
Digital Transistors ,DTA114TKA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-23-3L
$0.000000 More

DTC114TCA
Digital Transistors ,DTC114TCA ,NPN ,200mW ,100mA ,50V ,100 ,SOT-23
$0.000000 More

DTC143EM
Digital Transistors ,DTC143EM ,NPN ,100mW ,100mA ,50V ,20 ,SOT-723
$0.000000 More

DTC123YM
Digital Transistors ,DTC123YM ,NPN ,100mW ,100mA ,50V ,33 ,SOT-723
$0.000000 More

DTA143XCA
Digital Transistors ,DTA143XCA ,PNP ,200mW ,100mA ,50V ,30 ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in