| Product number: | QT-TQT169N160C09010401CJ7 |
| Manufacturer Product Number: | 2SC1654 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 160V |
| Base Voltage(VCBO) : | 180V |
| Power Disspation : | 150mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC1654 ,NPN ,VCEO:160V ,VCBO: 180V ,150mW ,50mA ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

MMBTA93
Bipolar Transistors ,MMBTA93 ,PNP ,VCEO:200V ,VCBO: 200V ,300mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD0602
Bipolar Transistors ,2SD0602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WR1
$0.000000 More

2SB1218A
Bipolar Transistors ,2SB1218A ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,150mW ,100mA ,SOT-323,BR1
$0.000000 More

MMBTA94
Bipolar Transistors ,MMBTA94 ,PNP ,VCEO:400V ,VCBO: 400V ,350mW ,200mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD1757K
Bipolar Transistors ,2SD1757K ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AAQ
$0.000000 More

2PD601AW
Bipolar Transistors ,2PD601AW ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,6D
$0.000000 More

2SA812
Bipolar Transistors ,2SA812 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23,M7
$0.000000 More

2SA1585
Bipolar Transistors ,2SA1585 ,PNP ,VCEO:20V ,VCBO: 20V ,350mW ,2000mA ,SOT-23,AEQ
$0.000000 More

BCW66H
Bipolar Transistors ,BCW66H ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 75V ,200mW ,800mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA1313
Bipolar Transistors ,2SA1313 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-23,ACO
$0.000000 More

2SC2712
Bipolar Transistors ,2SC2712 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,LG
$0.000000 More

2SA1298
Bipolar Transistors ,2SA1298 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23.IY
$0.000000 More

CZT32C
Bipolar Transistors ,CZT32C ,PNP ,VCEO:100V ,VCBO: 100V ,1000mW ,3000mA ,SOT-223
$0.000000 More

BC807
Bipolar Transistors ,BC807 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,300mW ,500mA ,SOT-23,5C
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,L7
$0.000000 More

2SA1611
Bipolar Transistors ,2SA1611 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,M6
$0.000000 More

2SC2712
Bipolar Transistors ,2SC2712 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,LY
$0.000000 More

2SA1037
Bipolar Transistors ,2SA1037 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,FQ
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,500mW ,1000mA ,SOT-89-3L,Y
$0.000000 More

SS8050
Bipolar Transistors ,SS8050 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,1500mA ,SOT-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in