| Product number: | QT-TQT203N50VC02011101CJS |
| Manufacturer Product Number: | 2SC2712 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 50V |
| Base Voltage(VCBO) : | 60V |
| Power Disspation : | 150mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC2712 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,LL |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

KTC3875
Bipolar Transistors ,KTC3875 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,AL
$0.000000 More

KTC3875
Bipolar Transistors ,KTC3875 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ALG
$0.000000 More

KTC3875
Bipolar Transistors ,KTC3875 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ALO
$0.000000 More

KTC3875
Bipolar Transistors ,KTC3875 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ALY
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-10

2SC2714
Bipolar Transistors ,2SC2714 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-23,QO
$0.000000 More

PZTA92
Bipolar Transistors ,PZTA92 ,PNP ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

MMBT4403
Bipolar Transistors ,MMBT4403 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,300mW ,600mA ,SOT-23
$0.000000 More

KTC4076
Bipolar Transistors ,KTC4076 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,WO
$0.000000 More

2SA1037
Bipolar Transistors ,2SA1037 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,FR
$0.000000 More

2SC6114
Bipolar Transistors ,2SC6114 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-923
$0.000000 More

BC857W
Bipolar Transistors ,BC857W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-323,3G
$0.000000 More

2SC4618
Bipolar Transistors ,2SC4618 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,150mW ,50mA ,SOT-523,AQ
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,500mW ,1000mA ,SOT-89-3L,R
$0.000000 More

2SA1037
Bipolar Transistors ,2SA1037 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,FQ
$0.000000 More

D882
Bipolar Transistors ,D882 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1500mW ,30000mA ,SOT-223,Y
$0.000000 More

BC808
Bipolar Transistors ,BC808 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,800mA ,SOT-23,5F
$0.000000 More

2SA1298
Bipolar Transistors ,2SA1298 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23.IO
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,900mW ,1000mA ,TO-92L,Y
$0.000000 More

PZTA44
Bipolar Transistors ,PZTA44 ,NPN ,VCEO:400V ,VCBO: 500V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

KTC4075
Bipolar Transistors ,KTC4075 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-23,LGR
$0.000000 More

BC858
Bipolar Transistors ,BC858 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3K
$0.000000 More

2SC3437
Bipolar Transistors ,2SC3437 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-23,CHR
$0.000000 More

KTC3876
Bipolar Transistors ,KTC3876 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WO
$0.000000 More

MMBT4401
Bipolar Transistors ,MMBT4401 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,300mW ,600mA ,SOT-23
$0.010240 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in