| Product number: | QT-TQT204N30VC01142401CJQ |
| Manufacturer Product Number: | 2SC2714 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 30V |
| Base Voltage(VCBO) : | 40V |
| Power Disspation : | 100mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC2714 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-23,QO |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

2SA1832
Bipolar Transistors ,2SA1832 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-523,SG
$0.000000 More

KTA2015
Bipolar Transistors ,KTA2015 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,ZO
$0.000000 More

PZT2907A
Bipolar Transistors ,PZT2907A ,PNP ,VCEO:60V ,VCBO: 60V ,1000mW ,600mA ,SOT-223
$0.000000 More

M8550
Bipolar Transistors ,M8550 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23
$0.000000 More

2PD601AW
Bipolar Transistors ,2PD601AW ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,6F
$0.000000 More

2SA1037
Bipolar Transistors ,2SA1037 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,FS
$0.000000 More

MMBTA56
Bipolar Transistors ,MMBTA56 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,225mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

BC807
Bipolar Transistors ,BC807 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,300mW ,500mA ,SOT-23,5C
$0.000000 More

KTC3265
Bipolar Transistors ,KTC3265 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23,EY
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,900mW ,1000mA ,TO-92L,Y
$0.000000 More

KSA1182
Bipolar Transistors ,KSA1182 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,F10
$0.000000 More

2SC5658
Bipolar Transistors ,2SC5658 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-723,FS
$0.000000 More

BCW68
Bipolar Transistors ,BCW68 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 60V ,330mW ,800mA ,SOT-23,DH
$0.000000 More

KTC3265
Bipolar Transistors ,KTC3265 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23,EO
$0.000000 More

CZT5551
Bipolar Transistors ,CZT5551 ,NPN ,VCEO:160V ,VCBO: 180V ,1000mW ,600mA ,SOT-223
$0.000000 More

PZT4401
Bipolar Transistors ,PZT4401 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,1000mW ,600mA ,SOT-223
$0.000000 More

MMBT589
Bipolar Transistors ,MMBT589 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 50V ,310mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

KTA1505
Bipolar Transistors ,KTA1505 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,AZO
$0.000000 More

BC818
Bipolar Transistors ,BC818 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,500mA ,SOT-23,6E
$0.000000 More

BC818
Bipolar Transistors ,BC818 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,500mA ,SOT-23,6F
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in