| Product number: | QT-TQT217N50VC05010201CJE |
| Manufacturer Product Number: | 2SC3052 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 50V |
| Base Voltage(VCBO) : | 50V |
| Power Disspation : | 150mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC3052 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,200mA ,SOT-23,LE |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-22

KTA1504
Bipolar Transistors ,KTA1504 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ASO
$0.000000 More

MMST4403
Bipolar Transistors ,MMST4403 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,200mW ,600mA ,SOT-323
$0.000000 More

BC807W
Bipolar Transistors ,BC807W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-323,5B
$0.000000 More

KTC3876
Bipolar Transistors ,KTC3876 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WY
$0.000000 More

2SD1819A
Bipolar Transistors ,2SD1819A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,ZS
$0.000000 More

KTA2014
Bipolar Transistors ,KTA2014 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-323,SG
$0.000000 More

BC857T
Bipolar Transistors ,BC857T ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-523,3E
$0.000000 More

PZTA44
Bipolar Transistors ,PZTA44 ,NPN ,VCEO:400V ,VCBO: 500V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

CZT32C
Bipolar Transistors ,CZT32C ,PNP ,VCEO:100V ,VCBO: 100V ,1000mW ,3000mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SC5344
Bipolar Transistors ,2SC5344 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23,FAY
$0.000000 More

2SA1037
Bipolar Transistors ,2SA1037 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,FS
$0.000000 More

D882
Bipolar Transistors ,D882 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1500mW ,30000mA ,SOT-223,GR
$0.000000 More

2SA812
Bipolar Transistors ,2SA812 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23,M5
$0.000000 More

BCP68
Bipolar Transistors ,BCP68 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 32V ,1000mW ,1000mA ,SOT-223,25
$0.000000 More

CJ818B
Bipolar Transistors ,CJ818B ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,350mW ,3000mA ,SOT-23-6L
$0.000000 More

BC846
Bipolar Transistors ,BC846 ,NPN ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1A
$0.000000 More

BCW61
Bipolar Transistors ,BCW61 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 32V ,250mW ,100mA ,SOT-23,BA
$0.000000 More

2SA1586
Bipolar Transistors ,2SA1586 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-323,SY
$0.000000 More

BC856
Bipolar Transistors ,BC856 ,PNP ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3B
$0.000000 More

2SA2029
Bipolar Transistors ,2SA2029 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-723,FS
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in