✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT236N20VC03011602CJC |
| Manufacturer Product Number: | 2SC3930 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 20V |
| Base Voltage(VCBO) : | 30V |
| Power Disspation : | 150mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC3930 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 30V ,150mW ,30mA ,SOT-323,VC |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SC3930_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

2SD1306
Bipolar Transistors ,2SD1306 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,150mW ,700mA ,SOT-23,NE
$0.000000 More

2SA1577
Bipolar Transistors ,2SA1577 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323,HP
$0.000000 More

MMBTA56
Bipolar Transistors ,MMBTA56 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,225mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

CJ818B
Bipolar Transistors ,CJ818B ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,350mW ,3000mA ,SOT-23-6L
$0.000000 More

BC857W
Bipolar Transistors ,BC857W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-323,3E
$0.000000 More

STD123S
Bipolar Transistors ,STD123S ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 20V ,350mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD1757K
Bipolar Transistors ,2SD1757K ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AAR
$0.000000 More

D882
Bipolar Transistors ,D882 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1500mW ,30000mA ,SOT-223,Y
$0.000000 More

MMBTA94
Bipolar Transistors ,MMBTA94 ,PNP ,VCEO:400V ,VCBO: 400V ,350mW ,200mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SB1197
Bipolar Transistors ,2SB1197 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23,AHR
$0.000000 More

BCP51
Bipolar Transistors ,BCP51 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,16
$0.000000 More

2SA1577
Bipolar Transistors ,2SA1577 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323,HQ
$0.000000 More

2SC4618
Bipolar Transistors ,2SC4618 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,150mW ,50mA ,SOT-523,AP
$0.000000 More

2SC4097
Bipolar Transistors ,2SC4097 ,NPN ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323,CP
$0.000000 More

2SD1781
Bipolar Transistors ,2SD1781 ,NPN ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23,AFR
$0.000000 More

2SA1298
Bipolar Transistors ,2SA1298 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23.IO
$0.000000 More

MMBT5401
Bipolar Transistors ,MMBT5401 ,PNP ,VCEO:150V ,VCBO: 160V ,300mW ,600mA ,SOT-23
$0.009156 More

FMMT4124
Bipolar Transistors ,FMMT4124 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,330mW ,200mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SB1116
Bipolar Transistors ,2SB1116 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,350mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

C1815
Bipolar Transistors ,C1815 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in