✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT238N50VC02061102CJS |
| Manufacturer Product Number: | 2SC4081 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 50V |
| Base Voltage(VCBO) : | 60V |
| Power Disspation : | 200mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC4081 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-323,BS |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,L7
$0.000000 More

2PD601AW
Bipolar Transistors ,2PD601AW ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,6D
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,L4
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,L6
$0.000000 More

2PD601AW
Bipolar Transistors ,2PD601AW ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,6F
$0.000000 More

2PD601AW
Bipolar Transistors ,2PD601AW ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,6E
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,L5
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SC4081_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

2SC2411
Bipolar Transistors ,2SC2411 ,NPN ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

MMBT3906T
Bipolar Transistors ,MMBT3906T ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-523
$0.000000 More

2SA1611
Bipolar Transistors ,2SA1611 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,M5
$0.000000 More

BC846W
Bipolar Transistors ,BC846W ,NPN ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,150mW ,100mA ,SOT-323,1A
$0.000000 More

MMBTA55
Bipolar Transistors ,MMBTA55 ,PNP ,VCEO:60V ,VCBO: 60V ,225mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

FMMT493
Bipolar Transistors ,FMMT493 ,NPN ,VCEO:100V ,VCBO: 120V ,250mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

BCW61
Bipolar Transistors ,BCW61 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 32V ,250mW ,100mA ,SOT-23,BB
$0.000000 More

PZT3904
Bipolar Transistors ,PZT3904 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

ZUMT491
Bipolar Transistors ,ZUMT491 ,NPN ,VCEO:60V ,VCBO: 80V ,250mW ,1000mA ,SOT-323
$0.000000 More

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L4
$0.000000 More

S9014
Bipolar Transistors ,S9014 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.007228 More

MMBT1616
Bipolar Transistors ,MMBT1616 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,750mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

KST10
Bipolar Transistors ,KST10 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,350mW ,40mA ,SOT-23
$0.000000 More

BC857
Bipolar Transistors ,BC857 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3G
$0.000000 More

BF820
Bipolar Transistors ,BF820 ,NPN ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,250mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

B772
Bipolar Transistors ,B772 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1250mW ,3000mA ,SOT-223,GR
$0.000000 More

2SB1198
Bipolar Transistors ,2SB1198 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,200mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC2712
Bipolar Transistors ,2SC2712 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,LL
$0.000000 More

2SD602A
Bipolar Transistors ,2SD602A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,500mA ,SOT-23,XS
$0.000000 More

BC846
Bipolar Transistors ,BC846 ,NPN ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1A
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in