✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT241N120C12060402CJR |
| Manufacturer Product Number: | 2SC4102 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 120V |
| Base Voltage(VCBO) : | 120V |
| Power Disspation : | 200mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC4102 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,200mW ,50mA ,SOT-323,TR |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SC4102_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,L6
$0.000000 More

PZTA42
Bipolar Transistors ,PZTA42 ,NPN ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,900mW ,1000mA ,TO-92L,R
$0.000000 More

2SC3437
Bipolar Transistors ,2SC3437 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-23,CHO
$0.000000 More

KTC3875
Bipolar Transistors ,KTC3875 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ALY
$0.000000 More

2SA812
Bipolar Transistors ,2SA812 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23,M5
$0.000000 More

PZTA94
Bipolar Transistors ,PZTA94 ,PNP ,VCEO:400V ,VCBO: 400V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SB624
Bipolar Transistors ,2SB624 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,BV3
$0.000000 More

2SC1654
Bipolar Transistors ,2SC1654 ,NPN ,VCEO:160V ,VCBO: 180V ,150mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

S9014
Bipolar Transistors ,S9014 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.007228 More

BC856
Bipolar Transistors ,BC856 ,PNP ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3B
$0.000000 More

S9018
Bipolar Transistors ,S9018 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD1757K
Bipolar Transistors ,2SD1757K ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AAQ
$0.000000 More

2SA1579
Bipolar Transistors ,2SA1579 ,PNP ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,100mW ,50mA ,SOT-323,RS
$0.000000 More

2SD602A
Bipolar Transistors ,2SD602A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,500mA ,SOT-23,XS
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,L5
$0.000000 More

BC808
Bipolar Transistors ,BC808 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,800mA ,SOT-23,5F
$0.000000 More

FMMT491
Bipolar Transistors ,FMMT491 ,NPN ,VCEO:60V ,VCBO: 80V ,250mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC2714
Bipolar Transistors ,2SC2714 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-23,QR
$0.000000 More

2SA1037
Bipolar Transistors ,2SA1037 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,FR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in