✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT247N30VC01142402CJR |
| Manufacturer Product Number: | 2SC4215 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 30V |
| Base Voltage(VCBO) : | 40V |
| Power Disspation : | 100mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC4215 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-323,QR |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SC4215_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

MMST3906
Bipolar Transistors ,MMST3906 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,200mW ,200mA ,SOT-323
$0.000000 More

2SA2029
Bipolar Transistors ,2SA2029 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-723,FS
$0.000000 More

BCP53
Bipolar Transistors ,BCP53 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 100V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,16
$0.000000 More

2SC3437
Bipolar Transistors ,2SC3437 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-23,CHR
$0.000000 More

KSA1182
Bipolar Transistors ,KSA1182 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,F10
$0.000000 More

FMMT493
Bipolar Transistors ,FMMT493 ,NPN ,VCEO:100V ,VCBO: 120V ,250mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD1781
Bipolar Transistors ,2SD1781 ,NPN ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23,AFR
$0.000000 More

2SA1611
Bipolar Transistors ,2SA1611 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,M7
$0.000000 More

MMBT2222AT
Bipolar Transistors ,MMBT2222AT ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 75V ,150mW ,600mA ,SOT-523
$0.000000 More

S9013W
Bipolar Transistors ,S9013W ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323
$0.000000 More

S9015
Bipolar Transistors ,S9015 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.007228 More

KTC3879
Bipolar Transistors ,KTC3879 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,50mA ,SOT-23,RY
$0.000000 More

BC857
Bipolar Transistors ,BC857 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3F
$0.000000 More

2SA1577
Bipolar Transistors ,2SA1577 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323,HP
$0.000000 More

2SC2412
Bipolar Transistors ,2SC2412 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,BQ
$0.000000 More

2SD1782
Bipolar Transistors ,2SD1782 ,NPN ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AJQ
$0.000000 More

2SC4097
Bipolar Transistors ,2SC4097 ,NPN ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323,CR
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,900mW ,1000mA ,TO-92L,Y
$0.000000 More

MMBT3906
Bipolar Transistors ,MMBT3906 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,200mW ,200mA ,SOT-23
$0.006506 More

2SD1757K
Bipolar Transistors ,2SD1757K ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AAR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in