| Product number: | QT-TQT294N80VC20060501CJQ |
| Manufacturer Product Number: | 2SD1782 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 80V |
| Base Voltage(VCBO) : | 80V |
| Power Disspation : | 200mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SD1782 ,NPN ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AJQ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-22

BC858
Bipolar Transistors ,BC858 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3L
$0.000000 More

BCP55
Bipolar Transistors ,BCP55 ,NPN ,VCEO:60V ,VCBO: 60V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,16
$0.000000 More

2SA1162
Bipolar Transistors ,2SA1162 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,150mA ,SOT-23,SG
$0.000000 More

2SC4116
Bipolar Transistors ,2SC4116 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-323,LG
$0.000000 More

BC818
Bipolar Transistors ,BC818 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,500mA ,SOT-23,6F
$0.000000 More

KTC3875
Bipolar Transistors ,KTC3875 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ALO
$0.000000 More

2SC3437
Bipolar Transistors ,2SC3437 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-23,CHY
$0.000000 More

KTA2015
Bipolar Transistors ,KTA2015 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,ZY
$0.000000 More

CJ201NL
Bipolar Transistors ,CJ201NL ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 30V ,300mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA1774
Bipolar Transistors ,2SA1774 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-523,FR
$0.000000 More

2SA1235A
Bipolar Transistors ,2SA1235A ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,200mA ,SOT-23,M.F
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,500mW ,1000mA ,SOT-89-3L,Y
$0.000000 More

BC856
Bipolar Transistors ,BC856 ,PNP ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3A
$0.000000 More

2SA1298
Bipolar Transistors ,2SA1298 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23.IO
$0.000000 More

B772
Bipolar Transistors ,B772 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1250mW ,3000mA ,SOT-223,Y
$0.000000 More

2SB1197
Bipolar Transistors ,2SB1197 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23,AHQ
$0.000000 More

KTC4075
Bipolar Transistors ,KTC4075 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-23,LGR
$0.000000 More

KTC3875
Bipolar Transistors ,KTC3875 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ALG
$0.000000 More

2SA1586
Bipolar Transistors ,2SA1586 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-323,SG
$0.000000 More

PZTA56
Bipolar Transistors ,PZTA56 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,1000mW ,500mA ,SOT-223
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in