✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT297P50VC02010302CJQ |
| Manufacturer Product Number: | 2SD1819A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 50V |
| Base Voltage(VCBO) : | 60V |
| Power Disspation : | 150mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SD1819A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,ZQ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L7
$0.000000 More

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L4
$0.000000 More

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L6
$0.000000 More

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L5
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SD1819A_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

BC847T
Bipolar Transistors ,BC847T ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-523,1G
$0.000000 More

SS8550
Bipolar Transistors ,SS8550 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,1500mA ,SOT-323
$0.000000 More

BC857
Bipolar Transistors ,BC857 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3E
$0.000000 More

2SB1197
Bipolar Transistors ,2SB1197 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23,AHQ
$0.000000 More

2SA1235A
Bipolar Transistors ,2SA1235A ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,200mA ,SOT-23,M.E
$0.000000 More

2SC4618
Bipolar Transistors ,2SC4618 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,150mW ,50mA ,SOT-523,AQ
$0.000000 More

A733
Bipolar Transistors ,A733 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23
$0.000000 More

MMBTA94
Bipolar Transistors ,MMBTA94 ,PNP ,VCEO:400V ,VCBO: 400V ,350mW ,200mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC5585
Bipolar Transistors ,2SC5585 ,NPN ,VCEO:12V ,VCBO: 15V ,150mW ,500mA ,SOT-523
$0.000000 More

CZT31C
Bipolar Transistors ,CZT31C ,NPN ,VCEO:100V ,VCBO: 100V ,1000mW ,3000mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SC3930
Bipolar Transistors ,2SC3930 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 30V ,150mW ,30mA ,SOT-323,VB
$0.000000 More

2SC4098
Bipolar Transistors ,2SC4098 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,50mA ,SOT-323,AN
$0.000000 More

BFS20
Bipolar Transistors ,BFS20 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 30V ,250mW ,25mA ,SOT-23
$0.000000 More

PZT4401
Bipolar Transistors ,PZT4401 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,1000mW ,600mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SB624
Bipolar Transistors ,2SB624 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,B
$0.000000 More

KTC3875
Bipolar Transistors ,KTC3875 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ALG
$0.000000 More

MMBT2222A
Bipolar Transistors ,MMBT2222A ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 75V ,300mW ,600mA ,SOT-23
$0.009638 More

MMST5551
Bipolar Transistors ,MMST5551 ,NPN ,VCEO:160V ,VCBO: 180V ,200mW ,600mA ,SOT-323
$0.000000 More

FMMT593
Bipolar Transistors ,FMMT593 ,PNP ,VCEO:100V ,VCBO: 120V ,250mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC2412
Bipolar Transistors ,2SC2412 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,BQ
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in