✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT297P50VC02010302CJS |
| Manufacturer Product Number: | 2SD1819A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 50V |
| Base Voltage(VCBO) : | 60V |
| Power Disspation : | 150mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SD1819A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,ZS |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L4
$0.000000 More

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L7
$0.000000 More

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L5
$0.000000 More

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L6
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SD1819A_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

2SD1757K
Bipolar Transistors ,2SD1757K ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AAQ
$0.000000 More

2SD602A
Bipolar Transistors ,2SD602A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,500mA ,SOT-23,XQ
$0.000000 More

KTC4076
Bipolar Transistors ,KTC4076 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,WO
$0.000000 More

BCP68
Bipolar Transistors ,BCP68 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 32V ,1000mW ,1000mA ,SOT-223,16
$0.000000 More

2SC3052
Bipolar Transistors ,2SC3052 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,200mA ,SOT-23,LG
$0.000000 More

BC856
Bipolar Transistors ,BC856 ,PNP ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3B
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,900mW ,1000mA ,TO-92MOD,O
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,1
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.000000 More

BC818
Bipolar Transistors ,BC818 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,500mA ,SOT-23,6E
$0.000000 More

2SC2411
Bipolar Transistors ,2SC2411 ,NPN ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

BCW68
Bipolar Transistors ,BCW68 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 60V ,330mW ,800mA ,SOT-23,DH
$0.000000 More

MMSTA56
Bipolar Transistors ,MMSTA56 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,200mW ,500mA ,SOT-323
$0.000000 More

BC857W
Bipolar Transistors ,BC857W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-323,3F
$0.000000 More

BCW61
Bipolar Transistors ,BCW61 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 32V ,250mW ,100mA ,SOT-23,BA
$0.000000 More

BC847T
Bipolar Transistors ,BC847T ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-523,1G
$0.000000 More

PZT4401
Bipolar Transistors ,PZT4401 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,1000mW ,600mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SA1586
Bipolar Transistors ,2SA1586 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-323,SY
$0.000000 More

BCP68
Bipolar Transistors ,BCP68 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 32V ,1000mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

2SC2715
Bipolar Transistors ,2SC2715 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,350mW ,50mA ,SOT-23,RR1
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in