| Product number: | QT-TQT308N20VC04170501CJV |
| Manufacturer Product Number: | 2SD2114 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 20V |
| Base Voltage(VCBO) : | 25V |
| Power Disspation : | 250mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SD2114 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 25V ,250mW ,500mA ,SOT-23,BBV |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

BC818
Bipolar Transistors ,BC818 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,500mA ,SOT-23,6E
$0.000000 More

2SD1757K
Bipolar Transistors ,2SD1757K ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AAR
$0.000000 More

BCP53
Bipolar Transistors ,BCP53 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 100V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,16
$0.000000 More

2SA812
Bipolar Transistors ,2SA812 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23,M7
$0.000000 More

PZT3904
Bipolar Transistors ,PZT3904 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SB709A
Bipolar Transistors ,2SB709A ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,200mW ,100mA ,SOT-23,BS1
$0.000000 More

MMBT2222
Bipolar Transistors ,MMBT2222 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 75V ,250mW ,600mA ,SOT-23
$0.000000 More

BC847
Bipolar Transistors ,BC847 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1F
$0.000000 More

MMBTA42
Bipolar Transistors ,MMBTA42 ,NPN ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,350mW ,300mA ,SOT-23
$0.016144 More

2SA1774
Bipolar Transistors ,2SA1774 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-523,FS
$0.000000 More

2SC5344
Bipolar Transistors ,2SC5344 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23,FAY
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,L7
$0.000000 More

2SD602
Bipolar Transistors ,2SD602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WS1
$0.000000 More

SS8550
Bipolar Transistors ,SS8550 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,300mW ,1500mA ,SOT-23
$0.000916 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.000000 More

KTC4076
Bipolar Transistors ,KTC4076 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,WY
$0.000000 More

BC856W
Bipolar Transistors ,BC856W ,PNP ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,150mW ,100mA ,SOT-323,3B
$0.000000 More

MMSTA92
Bipolar Transistors ,MMSTA92 ,PNP ,VCEO:305V ,VCBO: 310V ,200mW ,200mA ,SOT-323
$0.000000 More

2SA1586
Bipolar Transistors ,2SA1586 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-323,SG
$0.000000 More

2SD2114
Bipolar Transistors ,2SD2114 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 25V ,250mW ,500mA ,SOT-23,BBW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in