| Product number: | QT-TQT324N50VC02060501CJR |
| Manufacturer Product Number: | 2SD602A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 50V |
| Base Voltage(VCBO) : | 60V |
| Power Disspation : | 200mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SD602A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,500mA ,SOT-23,XR |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

2SC2412
Bipolar Transistors ,2SC2412 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,BR
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC5343
Bipolar Transistors ,2SC5343 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD0602A
Bipolar Transistors ,2SD0602A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,500mA ,SOT-23,XR
$0.000000 More

2SC2412
Bipolar Transistors ,2SC2412 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,BQ
$0.000000 More

2SC2412
Bipolar Transistors ,2SC2412 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,BS
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

2SB1197
Bipolar Transistors ,2SB1197 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23,AHR
$0.000000 More

2SA1037
Bipolar Transistors ,2SA1037 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,FS
$0.000000 More

2SA1774
Bipolar Transistors ,2SA1774 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-523,FQ
$0.000000 More

BC818
Bipolar Transistors ,BC818 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,500mA ,SOT-23,6F
$0.000000 More

2SC4618
Bipolar Transistors ,2SC4618 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,150mW ,50mA ,SOT-523,AQ
$0.000000 More

BC847T
Bipolar Transistors ,BC847T ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-523,1F
$0.000000 More

2SC2412
Bipolar Transistors ,2SC2412 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,BS
$0.000000 More

BC807
Bipolar Transistors ,BC807 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,300mW ,500mA ,SOT-23,5C
$0.000000 More

KTA2014
Bipolar Transistors ,KTA2014 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-323,SY
$0.000000 More

BCP68
Bipolar Transistors ,BCP68 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 32V ,1000mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

2SC4102
Bipolar Transistors ,2SC4102 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,200mW ,50mA ,SOT-323,TR
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,500mW ,1000mA ,SOT-89-3L,O
$0.000000 More

BC846
Bipolar Transistors ,BC846 ,NPN ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1B
$0.000000 More

2SC6114
Bipolar Transistors ,2SC6114 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-923
$0.000000 More

KTC3875
Bipolar Transistors ,KTC3875 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ALY
$0.000000 More

2SC4618
Bipolar Transistors ,2SC4618 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,150mW ,50mA ,SOT-523,AP
$0.000000 More

BC847
Bipolar Transistors ,BC847 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1F
$0.000000 More

2SD1306
Bipolar Transistors ,2SD1306 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,150mW ,700mA ,SOT-23,NE
$0.000000 More

PZTA06
Bipolar Transistors ,PZTA06 ,NPN ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,1000mW ,500mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SD1757K
Bipolar Transistors ,2SD1757K ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AAQ
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in